Finał XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region"

2023-04-12 08:35:04, Q4.pl

W dniu 31 marca 2023 roku odbył się w Toruniu finał XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region", którego współorganizatorami były Straże Gminne i Miejskie z terenu naszego województwa. Patronat honorowy między innymi objął Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Do turnieju przystąpiło 576 uczestników. Olimpiada jest projektem skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, którego ideą jest propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży, mającą pobudzić młodych ludzi do podejmowania samodzielnych działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych.

Do ścisłego finału dotarło 9 osób, wśród nich Marcin Jaszczak, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Opiekunką naszego finalisty była pani mgr Marta Łodygowska. Koordynatorem z ramienia włocławskiej Straży Miejskiej była mł. specjalista Aneta Kuczyńska. Finaliści zaprezentowali przed Komisją konkursową swoje prace z zakresu bezpieczeństwa, również w formie multimedialnej obrazujące tematykę przedmiotu. Prezentując swój autorski program musieli się wykazać pomysłem na poprawę istniejącego stanu rzeczy, a także przede wszystkim przekonać Komisję do swojej koncepcji. Zwycięzca Olimpiady otrzymał indeks upoważniający do podjęcia nauki na dowolnym kierunku studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

Reprezentujący LMK Marcin Jaszczak wykazał się dużą znajomością tematu i erudycją, dzięki czemu zajął III miejsce. Otrzymał również nagrodę specjalną za najlepszy projekt prezentacji „Mój region przyjazny i bezpieczny”.

(Informacja prasowa UM Włocłąwek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz