Włocławski patent na puszkę WOŚP podchwycili w Polsce. Praca w sztabie trwa

2018-12-29 14:45:36, Maciej Kowalczyk

Odwiedziliśmy z kamerą włocławski Sztab WOŚP, który zlokalizowany jest w Centrum Kultury Browar B. Mimo tego, że do Finału WOŚP pozostało jeszcze trochę czasu, to praca w sztabie idzie pełną parą.

Będzie to już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Całość wymaga ogromnych przygotowań, którymi zajmują się również lokalne sztaby. Przygotowanie aukcji, koncertów, pokazów czy wolontariuszy – wszystko to konieczne jest do tego, aby Finał WOŚP przebiegł bezpiecznie i atrakcyjnie. Włocławskim sztabem orkiestry od wielu lat przewodniczy Beata Krajewska z Centrum Kultury Browar B. To właśnie w tym miejscu znajduje się kwatera główna na czas przygotowań do Finału. W tym roku w dniu Finału WOŚP sztab przeniesiony zostanie do Urzędu Miasta Włocławek. To właśnie tam odbędzie się wielkie liczenie zebranych środków oraz centralny punkt dla wolontariuszy.

Na ponad 2 tygodnie przed Finałem WOŚP odwiedziliśmy włocławski sztab WOŚP, w którym dowiedzieliśmy się m.in., że pomysł z zabezpieczeniem puszki folią, która zaciska się pod wpływem wysokiej temperatury narodził się kilka lat temu właśnie we włocławskim sztabie. Do dziś z tego rozwiązania korzystają sztaby w całym kraju.

Więcej o atrakcjach, pracy w sztabie oraz roli wolontariuszy w poniższym materiale wideo.

Przypomnijmy, że podczas 27. Finału WOŚP zbieramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz