Wiosenne Targi Pracy w ZST

2023-04-05 10:12:31, Q4

We wtorek 04 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbyły się „Wiosenne Targi Pracy”. Impreza skierowana do uczniów powrócił po przerwie spowodowanej pandemią.

W targach wzięło udział 18 firm z Włocławka i regionu, które prezentowały uczniom ZST możliwości rozwoju i ścieżki kariery zawodowej w wybranych branżach. Oferta skierowana była zwłaszcza do przyszłych absolwentów informatyki, mechatroniki, reklamy, czy też mechaniki. Firmy prezentowały możliwości podjęcia praktyk, staży i praktyk, jednak nie tylko:

Poza tym, to też doradztwo zawodowe, żeby przybliżyć uczniom jakie firmy są na naszym rynku. Gdzie się znajdują, czym się zajmują, gdzie można odbywać praktyki miesięczne – mówi Sławomir Wiśniewski, kierownik kształcenia praktycznego w ZST.

Oprócz firm w auli Zespołu Szkół Technicznych pojawili się przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, którzy prezentowali możliwości wsparcia młodych ludzi na rynku pracy.

Możemy wesprzeć te osoby finansowo i również przy podnoszeniu kwalifikacji. Taką najciekawszą możliwością jest udział w bezpłatnych szkoleniach, skierowanie na staż do pracodawcy, żeby zdobyć praktykę zawodową. Finansujemy również bon na zasiedlenie – tłumaczy Aleksandra Lechowicz z PUP.

„Wiosenne Targi Pracy” zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych we Włocławku i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz