Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego. Znamy laureatów

2023-04-05 14:26:56, Q4

XV Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego zakończony. We wtorek 4 kwietnia poznaliśmy jego tegorocznych laureatów.

86 prac wykonanych przez uczestników konkursowych warsztatów w lutym tego roku i 136 prac nadesłanych, walczyło o laury w tegorocznej odsłonie konkursu. Konkursu, który w zgodnej opinii członków jury stał na bardzo wysokim poziomie.

Było bardzo dużo dobrych prac, zwłaszcza w najstarszej kategorii wiekowej. Widać, że młodzież już wcześniej próbowała, kształciła się i tworzyła różnego rodzaju rzeźby, dzięki czemu takie wspaniałe prace możemy zobaczyć na tej wystawie – zauważa członek jury Jerzy Jabczyński.

Oceniający prace konkursowe stanęli przed sporym dylematem, które z nich nagrodzić i jak wspomina juror, wielokrotnie dochodziło do burzliwych dyskusji w gronie jury.

Ostatecznie nagrodę Grand Prix tegorocznej edycji konkursu przyznano Janinie Gołeckiej z Podkowy Leśnej, dla której to kolejny udział w konkursie i kolejne już wyróżnienie, choć po raz pierwszy to najwyższe.

Wśród prac wykonanych podczas lutowego spotkania w CK „Browar B.” jury uznało za najlepsze:

W najmłodszej kategorii wiekowej (klasy IV-VI) Lena Hejman (Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajęła Natalia Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 2, zaś w kategorii szkół ponadpodstawowych najlepsza okazała się praca wykonana przez uczennicę Zespołu Szkół Chemicznych Natalia Galczak.

Pełną listę laureatów tegorocznego konkursu znaleźć można pod linkiem.

Wystawę pokonkursową można oglądać w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej do 7 maja.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz