Koloryzacja włosów w domu - sprawdź, jak zrobić to skutecznie!

2023-03-24 14:33:42, Artykuł partnera

Wraz ze wzrostem popularności zabiegu, jakim jest farbowanie włosów, coraz większa liczba kobiet podejmuje się koloryzacji wykonywanej w domowych warunkach, a nie w profesjonalnym gabinecie fryzjerskim. W niniejszym artykule odpowiemy, jak zrobić to właściwie i cieszyć się oczekiwanymi rezultatami, przedstawiając kilka cennych porad.

Wraz ze wzrostem popularności zabiegu, jakim jest farbowanie włosów, coraz większa liczba kobiet podejmuje się koloryzacji wykonywanej w domowych warunkach, a nie w profesjonalnym gabinecie fryzjerskim. W niniejszym artykule odpowiemy, jak zrobić to właściwie i cieszyć się oczekiwanymi rezultatami, przedstawiając kilka cennych porad.

Jak wybrać farbę do włosów?

Proces koloryzacji powinien być poprzedzony wyborem wysokiej jakości farby do włosów, która nie tylko zapewni głęboki kolor przez wiele tygodni, ale również będzie bezpieczna dla skóry głowy i łatwa w aplikacji. Należy zapoznać się ze składami, widocznymi na opakowaniach farb drogeryjnych, a także przeczytać opinie dostępne w przestrzeni sieciowej na temat danego produktu. Pomoże to w podjęciu rozsądnej decyzji.

Wybierz kolor dostosowany do własnych potrzeb i preferencji

Jeśli wybrałaś już godnego zaufania producenta, pora na wybór koloru. Jest to kwestia w głównej mierze indywidualna, jednak powinien być on podyktowany nie tylko osobistymi preferencjami, ale również aktualnie posiadanym, naturalnym kolorem włosów, co pomoże w uniknięciu nadmiernego zniszczenia pasm. Dla przykładu, posiadaczki włosów brązowych lub czarnych, powinny raczej zrezygnować z platynowego blondu.

Podejmij się próby uczuleniowej

Próba uczuleniowa stanowi kluczowy element przygotowania do farbowania włosów. Pomimo tego jednak wiele kobiet jej nie uwzględnia i od razu po zakupie przechodzi do koloryzacji. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie, gdyż nawet najwyższej jakości farby, są specyfikami chemicznymi, a co za tym idzie, mogą przyczynić się do podrażnienia skóry głowy.

Dokładnie przeczytaj instrukcję

Jeśli zależy Ci na najkorzystniejszych efektach, powinnaś koniecznie wnikliwie zapoznać się z dołączoną instrukcją. Zawiera one istotne informacje, dotyczące między innymi metody farbowania, czasu pomiędzy koloryzacją a spłukaniem czy ewentualnej pielęgnacji, w celu przedłużenia intensywności odcienia. Farbowanie włosów w domu okaże się wówczas o wiele łatwiejsze.

Przygotuj wszystkie niezbędne przedmioty

Aby zapewnić sobie komfort podczas farbowania, możesz przygotować wszelkie narzędzia i przedmioty, które okażą się wówczas niezbędne. Począwszy od szczotki i grzebienia, przez saszetkę z farbą, a skończywszy na rękawiczkach czy minutniku.

Jak często można farbować włosy?

W celu uniknięcia nadmiernego przesuszenia i zniszczenia włosów wszelkie zabiegi koloryzacyjne należy ograniczyć do maksymalnie jednego razu w przeciągu dwóch miesięcy. W przypadku farb naturalnych ilość ta może ulec podwojeniu.

W jaki sposób skutecznie pielęgnować farbowane włosy?

Po koloryzacji włosów należy natomiast postawić na skuteczną pielęgnację o wielowymiarowym działaniu. Po pierwsze, preparaty kosmetyczne powinny odżywiać oraz nawilżać pasma, których struktura została naruszona na skutek działania farby. Warto również zaznaczyć, iż na rynku istnieją specjalne odżywki przeznaczone do włosów farbowanych, mających na celu możliwie jak najdłuższą ochronę koloru.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz