Kujawiak Kowal na inaugurację rundy wiosennej pokonał 2-0 Zdrój Ciechocinek

2023-03-21 09:24:56, Q4

W sobotę 18 marca 2023 roku o godz. 14:00 na stadionie im Kazimierza Górskiego przy ul. Dobiegniewskiej 16 zespół prowadzony przez grającego trenera Rafała Jankowskiego pokonał 2:0 piątą drużynę po rundzie jesiennej Zdrój Ciechocinek, prowadząc do przerwy 1:0.

Lepszego rozpoczęcia rundy wiosennej nie mogli sobie wyobrazić piłkarze Kujawiaka Kowal oraz zarząd, działacze i sponsorzy. Przegrana 2:0 to najmniejszy wymiar kary, jaką wywieźli z Kowala podopieczni trenera Mirosława Milewskiego. Prowadzenie dla Kujawiaka w 36 minucie zdobył z główki Piotr Szablewski, który wraz z bratem Tomaszem od rundy wiosennej wzmocnili kadrę Kujawiaka. Asystę zaliczył Łukasz Grube, który dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, z prawej strony pola karnego. Po zmianie stron w 53 minucie na 2:0 podwyższył soczystym uderzeniem za linii pola karnego Rafał Jankowski. Spotkanie prowadziła trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego we Włocławku, jako główny Tomasz Perliński, a na liniach asystowali: Damian Ruczewski oraz Szymon Osieczka.

Gdyby kowalanie wykorzystali tzw. 100% okazje, to wynik oscylowałby w okolicy 6:0. Swoich okazji nie wykorzystali, w 10 minucie Kamil Bógdał, a najskuteczniejszy napastnik Leonid Khankevich nie trafił w dogodnych sytuacja do bramki w 29 minucie, 44' i w 69'. W 57 minucie kapitan Kujawiaka Adrian Rybka celnym podaniem uruchomił szybką kontrę prawą stroną boiska, celnym podaniem obsłużył Bógdała, który ograł Arkadiusz Drypsa i wrzucił piłkę na 5 metr do zamykającego akcje Szabli, ale Tomek nie zdołał umieścić piłki w bramce z 3 metrów, piłka trafiła w lewy słupek i wyszła w pole karne.

W 69 minucie ku zdziwieniu kibiców, sędzia Tomasz Perliński nie dopatrzył się naruszenia przepisów ze strony obrońcy Zdroju Drypsa, który w polu karnym wszedł ostro w nogi Bógdała. Z kolei minutę później Jan Kaźmirski w kolejnej tzw. 100% okazji nie trafił do pustej bramki z 6 metrów, zaliczył tradycyjnego kiksa, a piłkę podawał z prawej strony pola karnego Bógdał.

Dwie super okazje do podwyższenia wyniku zaprzepaścił w 74 i 75 minucie Tomasz Szablewski, w pierwszym przypadku uderzył na bramkę z 13 metrów, ale piłka minimalnie minęła lewy słupek, zaś w drugim przypadku nie trafił z 8 metrów do pustej bramki, przenosząc nad poprzeczką futbolówkę.

Przyjezdni pierwszy strzał w kierunku bramki kowalan oddali w 22 minucie, ale Adam Grzywiński był na posterunku. W 27 minucie trener Zdroju Mirosław Milewski musiał dokonać pierwszej zmiany, gdyż kontuzji doznał Daniel Matuszak, a zastąpił go Kamil Wieczorkowski. Kolejny strzał w 52 minucie oddał z woleja Kamil Wieczorkowski, ale piłka z 8 metrów poszybowała nad bramką. Najgroźniejszy strzał w 77 minucie oddał w Zdroju Marcin Majchrzak, ale Grzywiński pewnie sparował piłkę zmierzającą w prawy dolny róg na rzut rożny.
Do ostatniego gwizdka sędziego obie drużyny przeprowadziły po kilka akcji, lecz wynik nie uległ zmianie, mimo doliczenia 4 minut, a w rzeczywistości było ich aż 6, bo w trakcie doliczonego czasu były kolejne zmiany w Kujawiaku. Sędzia Tomasz Perliński musiał studzić gorące temperamenty piłkarzy po zimowej przerwie pokazując aż 5 żółtych kartek piłkarzom Kujawiaka w 38' A. Rybka, 61' R. Jankowski, 62' A. Grzywiński, 70' J. Kaźmirski, 89' W. Jakubowski oraz w 35' A. Dryps w Zdroju.

Wygrana gospodarzy pozwoliła zamienić się miejscami w tabeli ze Zdrojem Ciechocinek. Kujawiak wskoczył z 29 punktami na 5 miejsce. W najbliższą sobotę 25 marca o godz. 15:00 Kujawiak zagra na wyjeździe w derbach regionu z Lubienianką Lubień Kujawski, która na inauguracje przegrała w Kujawiakiem Instalnova Kruszyn 2:0 i zajmuje z 13 punktami 13 miejsce w tabeli.

MGKS Kujawiak Lumac Kowal: Rafał Janowski – trener, Jerzy Zapiec - kierownik
A. Grzywiński, K. Bógdał, P. Szablewski, J. Kaźmirski (81' B. Bąkała), P. Klimek, L. Khankevich (90' K. Moczulski), R. Jankowski, T. Szablewski, A. Rybka – kpt, Ł. Grube, W. Jakubowski (93' M. Wuciński).
Rezerwowi: B. Szablewski, P. Popieliński, M. Wuciński, V. Shvets, K. Moczulski, J. Mieszkowski, B. Bąkała.

Zdrój Ciechocinek: Mirosław Milewski – trener
M. Kaźmierczak – kpt, A. Kałuża, J. Krzyżanowski, D. Matuszak (27'K. Wieczorkowski (86' O. Centkowski), K. Kajak (66' D. Owsiński), M. Majchrzak, M. Świątkowski, R. Czułkowski, A. Dryps, P. Gmur, M. Sanni-Oba.
Rezerwowi: Sz. Nowak, K. Wieczorkowski, B. Zwolankowski, M. Florkiewicz, D. Owsiński, O. Centkowski, M. Podlasiewski.