Składajcie wnioski o dofinansowanie – zachęca ratusz

2023-03-17 15:08:07, Q4

Z 600 tysięcy złotych, jakie ratusz przewidzaił w budżecie na dofinnsowanie do wymiany źródeł ciepła, pozostło jeszcze 240 tysięcy. Ratusz zachęca mieszkańców do skorzystania z tych pieniędzy.

Już od stycznia 2024 roku w kujawsko pomorskim zaczną obowiązywać pierwsze ograniczenia związane z uchwałą antysmogową podjętą przez sejmik województwa. W przyszłym roku mieszkańcy nie będą już mogli korzystać przy produkcji ciepła z kotłów pozaklasowych. Kolejne ograniczenia będą wprowadzane sukcesywnie w następnych latach.

Tymczasem „kopciuchy” pozostają źródłem ciepła w wielu budynkach w regionie. Nisko wydajne i nieekologiczne urządzenia powinny jak najszybciej zniknć z naszego pejzażu. Pomóc w tym ma system dofinansowań do wymiany źródeł ciepła, wprowadzony przez smorządy w regionie, także włocławski.
W mieście program dopłąt funkcjonuje od 2020 roku, kiedy n ten cel przewidziano 200 tysięcy złotych. Rekordowy, zarówno pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowania, jak i liczby wniosków, był rok 2021, kiedy z budżetu przeznaczono na ten cel 900 tysięcy zł.

Ubiegły rok przyniósł spadek zainteresowania dopłatami. Jak mówi zastępczyni prezydenta Domicela Kopaczewska, ma to zapewne związek z trudną sytuacją makroekonomiczną i szalejącą inflcją, która wymusza zaciskanie pasa przez gospodarstwa domowe.

Także i w tym roku nie wykorzystano jeszcze całej puli środków. Do dyspozycji zainteresowanych wymiana kopciuchów pozostało jeszcze pond 240 tysięcy złotych.

Stąd prośba do wszystkich mieszkańców Włocławka, którzy jeszcze opalają kopcciuchami, czyli nie mają ekologicznych źródeł ciepła, żeby Państwo składali jeszcze te wnioski – zachęca zstępczyni prezydenta Włocławka Domicela Kopaczewska.

Z puli, która jeszcze pozostała w budżecie ratusza skorzystać mogą zarówno mieszkańcy zbudowy wielorodzinnej (tu pozostało 70 tysięcy złotych) jak i jednorodzinnej.

Pierwotny termin wyznaczony przez ratusz na składanie wniosków minął 16 marca, został jednak przedłużony, ta by wyczerpać przeznaczoną na ten cel w budżecie kwotę.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 20:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91