Promowali zawód policjanta wśród licealistów

2023-03-17 12:18:48, Q4

Radziejowscy policjanci opowiedzieli uczniom szkoły w Przemystce o tajnikach swojej służby. Promowali zawód policjanta oraz zapoznali z zasadami rekrutacji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie spotkali się z uczniami klas IV w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce. Przygotowali dla nich prelekcję promującą zawód policjanta. W placówce tej funkcjonują klasy mundurowe i w szczególności te osoby zachęcano do służby.

Uczniowie dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Policjanci powiedzieli, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego. Szczególnie uważnie słuchali post. Marcina Pawlaka, który od kilku dni jest w służbie. Opowiedział ze szczegółami jak należy się przygotować do testów, aby w przyszłości założyć niebieski mundur.

Mundurowi rozdali ulotki promujące kampanię rekrutacyjną „Zostań Kimś Wyjątkowym". Omawiana tematyka wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów i mamy nadzieję, że część z nich już niedługo ubierze policyjne mundury.

W trakcie spotkania promowali także aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji.

Planowane terminy przyjęć do służby w 2023r. dla osób, które przystąpiły do testu wiedzy oraz uzyskały pozytywny wynik z pozostałych etapów postępowania kwalifikacyjnego i zostały umieszczone na liście osób przewidzianych do przyjęcia do służby w Policji:

5 maja,
3 lipca,
23 sierpnia,
27 października,
28 grudnia.
Więcej informacji o doborze do służby w Policji :

http://bip.bydgoszcz.kwp.policja.gov.pl/KWB/rekrutacja-do-sluzby-w/40205,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji-2023-r-PROCEDURA-OTWARTA.html

(inf prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 21:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91