MBP zaprasza na kolejne spotkanie autorskie

2023-03-17 12:51:26, Q4


kiedy 2023-03-23 | 17:00 gdzie MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza zaprasza na kolejne spotkania autorskie. Czytelnicy z Włocławka będą mogli spotkać się z Tomaszem Raczkiem i Wiesławą Kwinto-Koczan.

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze” poświęcone ekranizacjom dzieł literackich.

Tomasz Raczek - krytyk filmowy i youtuber (prowadzi własny kanał wideorecenzji filmowych), redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat telewizyjny cykl filmowy „Perły z lamusa”. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową.

23 marca 2023 r., godz. 17.00
Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13
Wstęp wolny


"SZEPTEM SIĘ NIE KŁAMIE" - wieczór z autorką tekstów muzycznych Wiesławą Kwinto- Koczan.

Wiesława Kwinto-Koczan, Wuka – z urodzenia kresowianka, obecnie mieszka w Toruniu. Wydała cztery tomiki poetyckie. Jej wiersze znalazły się w kilku antologiach: poezji i sztuki bieszczadzkiej i na płytach jako piosenki w interpretacji różnych wykonawców. Można je usłyszeć także w konkursach, przeglądach piosenki, rozgłośniach radiowych i na festiwalach.

Ilustrację muzyczną do wierszy i tekstów poetki wykona bard Jacek Beszczyński.

Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Kultury Muzycznej MOJE NUTY z Włocławka. Wsparcie finansowe zapewnił również Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

24 marca 2023 r., godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13
Wstęp wolny.

(inf. prasowa MBP)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz