Autobusy z Włocławka pojadą na Ukrainę

2023-03-03 15:15:16, Q4

Pierwotnie miały zostać sprzedane, jednak uznano, że mogą jeszcze przydać się tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Cztery włocławskie autobusy z taboru MPK pojadą na wschód.

Proces zastępowania starego taboru włocławskiego przewoźnika nowymi autobusami elektrycznymi wciąż trwa. „Elektryki” stopniowo wypierają autobusy spalinowe, a te z kolei trafiają na sprzedaż. Tak miało być i tym razem, gdy miasto przejęło kolejną dostawę autobusów elektrycznych. Będzie jednak inaczej. Włocławek przekaże cztery wycofywane z floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego autobusy Ukrainie.

Po rozmowie z prezydentem, podjął on decyzję, żeby odpowiedzieć na apel samorządowców ukraińskich i te cztery autobusy przekazać właśnie na Ukrainę – mówi zastępca prezydenta miasta Krzysztof Kukucki – To jest związane z faktem, ze na początku konfliktu bardzo duża część floty zakładów transportu publicznego z Ukrainy została przekierowana na front i pomagała w ewakuacji mieszkańców z tych obszarów ogarniętych atakiem Rosji – dodaje.

W konsekwencji w taborze publicznych przewoźników w ukraińskich miastach tych autobusów obecnie brakuje, a każdy nowy pojazd jest niezwykle cenny. Co prawda przekazywane autobusy mają już kilkanaście lat i zdążyły przejechać po włocławskich ulicach ponad milion kilometrów, jednak jak zapewnia Krzysztof Kukucki ich stan techniczny jest dobry i nadal mogą przewozić kolejnych pasażerów. Ich wycofanie z floty przewoźnika jest więc spowodowane polityką ekologiczną ratusza, a nie ich techniczna degradacją.

Zastępca prezydenta ma nadzieję, że autobusy w drogę do naszych sąsiadów nie wyruszą puste i zapowiada zbiórkę darów wśród włocławian, tak by jeszcze silniej wesprzeć naszych sąsiadów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz