Zamknij [X]

Elektryczny „Solaris” na testach we Włocławku

2018-04-26 11:40:02, Maciej Kowalczyk

Jeszcze w tym tygodniu na ulicach naszego miasta będzie można przejechać się autobusem elektrycznym marki Solaris. Przez najbliższe kilkanaście dni firma z Wielkopolski użyczyła nam zasilany elektrycznie 12 metrowy pojazd – poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Solaris został uznany najlepszym autobusem miejskim roku 2017 - "Bus of The Year". To pierwszy taki tytuł dla polskiego producenta i jednocześnie pierwsza w historii tego konkursu (organizowany od 1989 roku) nagroda dla pojazdu bateryjnego. Solaris posiada silnik asynchroniczny o mocy 160 kW (217KM). To już drugi pojazd elektryczny testowany we włocławskim MPK w ostatnim czasie. Pod koniec stycznia przez blisko 2 tygodnie mieszkańcy naszego miasta mogli jeździć autobusem Ursusa.

MPK będzie czynić starania, żeby Solaris Urbino 12 electric jeździł na możliwie wszystkich liniach, tak żeby mogli przejechać się nim wszyscy włocławianie

/fot. www.solarisbus.com/

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz