Włocławek miastem sportu. Wręczono stypendia dla najlepszych

2023-03-01 14:11:21, Q4

32 młodych zawodników z włocławskich klubów sportowych otrzymało dziś z rąk prezydenta Marka Wojtkowskiego stypendia sportowe. W tym gronie znaleźli się lekkoatleci, bokserzy, czy też wioślarze.

Klaudia Kazimierska, Fabian Barański, Sebastian Urbaniak czy też Angelika Szymańska – to niektórzy spośród włocławskich sportowców uhonorowanych prezydenckim stypendium. Choć to dziś odbyła się oficjalna uroczystość ich wręczenia, to niektórzy spośród zawodników już kilka dni temu odebrali wyróżnienia, o czym ratusz informował w mediach społecznościowych. Na przeszkodzie, by wszyscy stawili się w ratuszu stanęły starty w zawodach i zgrupowania.

Kwoty wypłacane zawodnikom są zróżnicowane i wynoszą od 120 do 3 tysięcy złotych. Na największe wsparcie ze strony ratusza mogą liczyć najbardziej utytułowani, choć jak przyznają sami zawodnicy – każde wsparcie na typ etapie ich kariery jest istotne. Uprawianie sport na tym poziomie bowiem kosztuje i nie mówimy u tylko o suplementach, wyjazdach czy obozach ale także o bardziej przyziemnych rzeczach jak buty czy po prostu sprzęt sportowy.

To że akurat 32 stypendia w tym roku, więcej o 10 niż w roku ubiegłym, wynika to ze znakomitych wyników naszych sportowców. To indywidualne zasługi, a my po prostu staramy się ich wspierać. W tym roku również przeznaczyliśmy milion złotych na to zadanie. Chce podziękować wszystkim sportowcom za reprezentowanie naszego miasta. – mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta.

Stypendia są wypłacane wraz z początkiem marca.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz