Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA zakończyła kolejny semestr

2022-11-24 13:21:27, Q4.pl

Centrum Kultury "Browar B." zakończyło kolejną edycję Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA. W okresie od kwietnia do listopada 2022 roku warsztaty były realizowane w 12 szkołach podstawowych i 9 szkołach średnich.

W warsztatch wzieło udział blisko 5 tys. osób - począwszy od uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, aż po maturzystów. Zajęcia były dostosowane do potrzeb poszczególnych szkół oraz grup wiekowych uczniów. Tematyka spotkań dotyczyła szeroko pojętej profilaktyki uzależnień. Celem przedsięwzięcia było nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa prawnego dzieci i młodzieży, ale również szeroko rozumiana profilaktyka chroniąca przed uzależnieniami od alkoholu, narkotyków i NSP, jak również przed niebezpiecznymi zachowaniami wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia w Akademii dla uczniów włocławskich placówek edukacyjnych były nieodpłatne, odbywały się na zlecenie Gminy Miasta Włocławek w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii w roku 2022.

Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA powróci w 2023 r.

(Informacja prasowa Centrum Kultury "Browar B.")

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz