Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym nr 9

2022-11-22 11:20:27, Q4.pl

W dniu 9 listopada 2022 odbyło się w przedszkolu ,, Wierszowanie o Polsce ”. Prezentację przygotowały wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego ,, Jeszcze Polska nie zginęła”.

Przedszkolaki zaprezentowały się w piosenkach i w wierszach patriotycznych. Z każdej grupy wiekowej dziecko wraz z rodzicem przedstawiło wiersz. Prezentację uświetnił wiersz ,, Katechizm polskiego dziecka ”, taniec z szarfami, patriotyczny walczyk.

Później nastąpiło wręczenie rodzicom i dzieciom dyplomów. Przedszkolaki w grupach malowały farbami, kolorowały kredkami flagę i godło Polski. W dniu 10 listopada przedszkole brało udział w akcji ,, Szkoła do hymnu ”.

O godzinie 11:11 dzieci wraz z kadrą pedagogiczną i z przedstawicielami Przedszkola Publicznego nr 35 i Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku odśpiewały na boisku szkolnym hymn państwowy.

Uczestnictwo w programach, konkursach o charakterze patriotycznym i śpiew pieśni patriotycznych ukazuje dzieciom współczesne oblicze patriotyzmu.

(Informacja prasowa Przedszkola Publicznego nr 9)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz