Fundacja Caietanus i Muzeum Historii Włocławka na pomoc małej Oli

2022-11-15 09:25:57, Q4

Ola Pędziak z Włocławka ma zaledwie osiem miesięcy. Zaatakował ją bardzo złośliwy rodzaj nowotworu – neuroblastoma. Dziewczynka wymaga pilnej i kosztownej terapii poza granicami Polski. Do zbiórki włączyła się Fundacja Caietanus oraz Muzeum Historii Włocławka.

W maju 2022 roku Ola przeszła operację usunięcia guza w nadnerczu. Przeszła też chemioterapię. Kolejny etap leczenia polegał będzie na autoprzeszczepie szpiku. Ostatni etap leczenia wiąże się z dużymi kosztami. Terapia przeprowadzona zostanie w Barcelonie w Hiszpanii. Koszt leczenia poza granicami Polski, to ponad 1,5 mln zł. Rodziców dziewczynki nie stać na tak drogie leczenie, dlatego zorganizowali internetową zbiórkę.

Do akcji włączyły się zarówno Fundacja Caietanus jak i Muzeum Historii Włocławka. Już w najbliższą sobotę na terenie muzeum będzie można wylicytować wyjątkowe obrazy namalowane przez podopiecznych fundacji.

W trakcie tej akcji będą się odbywały przedsięwzięcia i imprezy, aby pomóc temu małemu dziecku. Serdecznie zapraszam, pomagajmy tym, którzy są najsłabsi i potrzebują naszego wsparcia – mówi Tomasz Wąsik, kierownik Muzeum Historii Włocławka

Obok licytacji nie zabraknie także innych atrakcji dla tych, którzy zdecydują się odwiedzić muzeum w najbliższą sobotę, 19 listopada.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10:00. Wcześniej będzie można oglądać obrazy które stworzyły dzieci. Rozpoczniemy warsztatami artystycznymi dla dzieci. O godzinie 12:30 rozpocznie się sprzedaż prac, które zostały wykonane wcześniej przez podopiecznych fundacji – mówi Maria Krasucka, prezes zarządu Fundacji Caietanus.

Nie zabraknie także warsztatów archeologicznych, które odbędą się wraz z warsztatami malarskimi.

Będziemy wspólnie odkrywać także trochę przeszłości. Tylko my jesteśmy pomóc w stanie temu maluszkowi, między innymi poprzez tego typu działania. Bardzo serdecznie zachęcamy do spędzenia z nami tych kilku godzin – mówi Krystian Łuczak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Włocławek.

Prace które będzie można obejrzeć, jak i wylicytować to wyjątkowe dzieła namalowane w nietypowy sposób.

To prace 8, 9-cio letnich dzieci, które włożyły dużo serca aby pomóc Oli. Prace namalowały dzieci niepełnosprawne przy pomocy tylko i wyłącznie swoich palców. Czasem postawienie nawet kropki jest dla nich wielkim wysiłkiem. Jeszcze raz serdecznie zapraszam na sobotę – mówi Marzena Dankowska z Fundacji Caietanus

Obecnie na koncie zbiórki jest ponad 227 tysięcy złotych, a potrzeba jeszcze ponad 1,2 miliona złotych. Leczenie Oli można wesprzeć na stronie zbiórki.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz