Jak znaleźć pracę na studiach dziennych?

2022-10-13 06:26:50, Artykuł partnera

Jesteś studentem studiów dziennych, a mimo tego chciałbyś zyskać doświadczenie zawodowe, jednocześnie będąc w stanie odłożyć trochę zarobionych pieniędzy? Mimo faktu podjęcia dalszej nauki w trybie stacjonarnym jesteś w stanie poznać interesującą Cię branżę oraz pochwalić się wszystkimi informacjami w CV!

Co musisz wiedzieć przed podjęciem pracy?

Przed zaakceptowaniem oferty pracy musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów, które umożliwią Ci swobodne łączenie studiów orazpracy. Jedną z kluczowych kwestii podczas szukania zatrudnienia na studiach jest elastyczny grafik. Lektoraty, ćwiczenia oraz wykłady bardzo często rozłożone są w planie w różnych godzinach. Dzięki elastycznemu grafikowi będziesz w stanie swobodnie dopasować wszelkie zajęcia do własnego planu, tak aby móc wyrobić się ze wszystkimi obowiązkami na czas. Zwróć również uwagę na kwestię dojazdu do firmy. Szybkim rozwiązaniem tego problemu jest praca zdalna, dzięki której możesz wykonywać swoje obowiązki z każdego miejsca na świecie.

Co możesz zyskać dzięki pracy na studiach?

Dzięki pracy na studiach jesteś w stanie zapoznać się z rynkiem oraz zdobyć pierwsze doświadczenia w pracy. Równocześnie możesz rozwijać swoje umiejętności miękkie poprzez pracę w grupie, działanie pod presją czasu czy potrzebę odpowiedniego rozdzielenia obowiązków w czasie. Przeróżne benefity, które oferowane są przez pracodawców, mogą pomóc Ci w kwestii finansowej. Dzięki np. prywatnej opiece medycznej nie będziesz musiał martwić się o kwestię ubezpieczenia zdrowotnego, a wszelkie karty wstępu do np. siłowni czy zniżki w placówkach gastronomicznych pozwolą Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Gdzie szukać pracy na studiach?

Bardzo często pierwszym wyborem studentów, jeżeli chodzi o zatrudnienie na studiach dziennych, są prace wykonywane w formie zdalnej. Pisanie artykułów, prowadzenie social mediów czy zdalna obsługa klienta pozwala na rozwijanie zainteresowań i umiejętności, jednocześnie bez potrzeby wizyty w biurze. Kolejne w rankingu są przeróżne sklepy odzieżowe np. H&M, Zara czy Sinsay — dzięki możliwości dopasowania grafiku do zajęć na uczelni studenci nie muszą martwić się o brak czasu na naukę, jednocześnie uczą się oni współpracy z innymi osobami oraz zyskują umiejętności potrzebne podczas pracy z innymi osobami. Lokale gastronomiczne również cieszą się znaczną popularnością wśród studentów szukających pracy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz