Booster testosteronu – kiedy warto sięgać po suplementy DAA?

2022-09-22 06:30:28, Artykuł partnera

Kwas D-asparaginowy, powszechnie znany jako DAA, zyskał popularność jako wysoce skuteczny suplement dla mężczyzn zmagających się z niepłodnością. Co więcej, DAA stosowany jest jako środek pomagający zachować odpowiedni poziom testosteronu podczas intensywnej redukcji masy ciała. Sprawdź, jak działa booster testosteronu i kiedy warto po niego sięgać!

 

Suplementy diety odgrywają bardzo istotną rolę w życiu każdej osoby, która z dużym zaangażowaniem dba o swoje zdrowie, sprawność i samopoczucie. Niektóre suplementy, takie jak boostery testosteronu dostępne na  www.trec.pl/odzywki-i-suplementy/boostery-testosteronu/daa/, to środki przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn, którzy chcą usprawnić działanie swojego układu hormonalnego, polepszyć jakość plemników i wzmocnić wydolność organizmu. Warto jednak pamiętać, że przed wdrożeniem każdej suplementacji należy poddać się odpowiednim badaniom i omówić stosowanie suplementów z lekarzem. Dowiedz się więcej na temat tego, czym jest kwas D-asparaginowy i kto powinien go stosować!

Charakterystyka kwasu D-asparaginowego

O boosterach testosteronu mówi się dużo nie tylko w kontekście leczenia niepłodności. Regulacja układu hormonalnego jest bardzo istotnym elementem dbania o zdrowie, wygląd i samopoczucie. Czym jest cieszący się coraz większą popularnością suplement DAA? Otóż, DAA (ang. D-Asparic Acid) jest związkiem organicznym, zaliczanym do grupy aminokwasów białkowych. Kwas D-asparaginowy jest związkiem endogennym, czyli takim, który wytwarza się samodzielnie wewnątrz organizmu. 

W niektórych przypadkach dochodzi jednak do zachwiania biosyntezy tego związku, co skutkuje pojawieniem się  deficytu testosteronu – najważniejszego męskiego hormonu płciowego, odpowiedzialnego za jakość plemników. Suplementy diety zawierające DAA przyjmują formę białego lub przeźroczystego proszku bądź drobnych kryształków i są polecane mężczyznom, którzy chcą:

  • zwiększyć liczbę plemników 
  • polepszyć erekcję
  • zwiększyć wydolność fizyczną organizmu
  • wpłynąć na poprawę samopoczucia
  • poprawić jakoś życia seksualnego

Boostery testosteronu to środki, które silnie oddziałują na sposób funkcjonowania układu hormonalnego i płciowego. Bardzo ważne jest zatem, aby przed rozpoczęciem suplementacji skonsultować się z lekarzem i wykonać badania określające stężenie poszczególnych hormonów w organizmie. 

Boostery testosteronu – jak stosować?

Suplementy zwierające DAA to środki przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Osoby trenujące, które chcą zwiększyć wydolność swojego organizmu powinny zacząć od przyjmowania około 2,5g DAA tuż przed treningiem. Dawki należy zwiększać stopniowo, nie przekraczając jednak maksymalnej dawki 4g suplementu dziennie. Warto pamiętać o tym, że boostery testosteronu należy przyjmować cyklicznie, w zakresie od 4 do 12 tygodniu. Po okresie suplementacji konieczne jest zachowanie kilkutygodniowej przerwy. Mężczyźni, którzy zmagają się z niepłodnością, powinni w kwestii dawkowania DAA skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz