Biblioteka zaprasza na spotkanie z Beatą Majchrowską

2022-09-09 08:36:16, Q4.pl

Dziś, tj. 9 września 2022 r. o godz. 13.00 w bibliotece przy ul. Warszawskiej rozpocznie się spotkanie z Beatą Majchrowską - autorką książek o architekturze, projektowaniu wnętrz, fotografii i historii. Jest ona wydawcą książki Aleksandra Stpiczyńskiego - "Kurier na równiku", którą również opracowała i opatrzyła wstępem.

Kim był Aleksander Stpiczyński? To urodzony we Włocławku uczestnik walk o niepodległość Polski, oficer Wojska Polskiego, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Armii Krajowej, Komendy Głównej AK, wywiadu ofensywnego Armii Krajowej, kurier Komendy Głównej AK , więziony i torturowany przez gestapo i Abwehrę, więzień obozów koncentracyjnych: KL Gross-Rosen, KL Mittelbau-Dora, KL Sachsenchausen, KL Mauthausen, cichociemny, dziennikarz i przedsiębiorca. Po wojnie wyemigrował wraz z rodziną do Ekwadoru. Po powrocie do kraju, zamieszkał w Warszawie, gdzie napisał książkę „Wbrew wyrokowi losu”.

Książka "Kurier na równiku" zawiera opartą na jego wspomnieniach, powieść „Wbrew wyrokowi losu”, nigdy niepublikowane dzienniki ekwadorskie i opowiadania.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz