Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Włocławka – Piknik Wolontariatu

2022-06-30 08:42:56, Q4.pl

1 lipca 2022r w godzinach od 16.00 do 20.00 w Parku Linowym przy Al. Kazimierza Wielkiego odbędzie się Piknik Wolontariatu – wydarzenie dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji zaangażowanych w wolontariat w naszym mieście.

Głównym celem imprezy jest promocja idei wolontariatu i szeroko pojętej działalności społecznej, integracja środowiska wolontariatu poprzez wspólne gry, zabawy i dyskusje. Jest też zaproszeniem do wspólnych akcji i podziękowaniem za dotychczasową charytatywną działalność wolontariuszy.

Organizator - Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu - zaprosi miłośników psów na bezpłatny warsztat behawiorystyczny. Wolontariusze podczas kursu poznają profilaktykę pogryzień jak również nauczą się praktycznych czynności ratujących życie zwierząt, poznają procedury postępowania w razie zagrożenia zdrowia zwierząt, a przede wszystkim przezwyciężą swoje obawy dotyczące pomagania potrzebującym zwierzętom. Szkolenie poprowadzi doświadczony behawiorysta.

Dla społeczników, organizatorów wolontariatu przewidziano debatę pt. „Wolontariat czy dotacje – co kręci organizacje?” Będzie to spotkanie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, organizatorami i koordynatorami wolontariatu, o tym, jak można wzmacniać wolontariat w organizacji i jak można do tego wykorzystywać narzędzia, które oferuje program Korpus Solidarności. Prowadzącym będzie Michał Pezler – doświadczony trener i doradca Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w Toruniu.

Zaplanowano też: gry i zabawy animacyjne, korzystanie z atrakcji parku linowego, wspólne grillowanie i pamiątkowe fotografie.

Informacja o wydarzeniu: https://cop.wloclawek.pl/

(informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz