#Q4news Gala Wolontariatu w Teatrze Impresaryjnym

2019-12-06 10:10:21, Maciej Kowalczyk

Uroczysta gala i okolicznościowe statuetki, tak Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu uczciło tych, bez których funkcjonowanie wielu stowarzyszeń i instytucji byłoby niemożliwe. Wolontariusze obchodzili wczoraj swoje święto.

5 grudnia to Międzynarodowy dzień Wolontariusza. Ustanawiając to święto w 1985 roku, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyróżniła tych, którzy poświęcają swój czas i energię dla innych. Idea wolontariatu, choć stara, w ostatnim czasie nabiera coraz większego rozpędu i trudno już wyobrazić sobie pracę organizacji non-profit, czy przeprowadzenie zbiórek i akcji charytatywnych bez ich udziału. 

We Włocławku angażują się w akcje społeczne, organizację imprez, sprzątanie, zbiórki żywności, ubrań i środków finansowych. Pomagają w Domach Pomocy Społecznej, Schronisku dla Zwierząt i szeregu innych instytucji. Trudno przecenić ich pracę.

Choć wśród włocławskich wolontariuszy spotkać można osoby w każdym wieku, to z reguły są to osoby młode. To Szkolne Koła Wolontariatu i działająca w WCOPiW grupa ANANAS (A NA NAS możesz liczyć) stanowią rdzeń włocławskiego wolontariatu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Teatrze Impresaryjnym odbyła się specjalna gala, na której uhonorowano wolontariuszy, ich szkolnych opiekunów i instytucje, które korzystając z pomocy wolontariuszy wspierają tą ideę.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz