Zamknij X

Festyn folklorystyczny w skansenie w Kłóbce

2022-06-29 13:34:13, Q4.pl

W skansenie w Kłóbce, gmina Lubień Kujawski odbył się w niedzielę festyn pod hasłem "Pyle, pyle, gąski do domu". To pierwszy z cyklu festynów tematycznych po przerwie pandemicznej.

To pierwszy festyn folklorystyczny tego roku, który odbył się w skansenie w Kłóbce. Festyny tematyczne powróciły do skansenu po dwóch latach przerwy związanych z pandemią. Pierwszy z nich odbył się pod hasłem „Pyle, pyle, gąski do domu”.

Wracamy do festynów tematycznych – każdy z nich ma swój temat. Tematem pierwszego w tym roku festynu są gry i zabawy dziecięce. To też ważna funkcja naszego muzeum aby stymulować trwanie tych zespołów ludowych i udział dzieci w tego typu imprezach – mówi Piotr Nowakowski, dyrektor Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Podczas festynu można było zobaczyć, jak kiedyś tłoczono olej. Dzieci miały okazję wyplatać wianki i poznać dawne zabawy najmłodszych. Przygotowano także pokazy prac rzemieślniczych: garncarskich, plecionkarskich i kowalskich.

Na scenie przed karczmą wystąpili m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "Swojacy" z Baruchowa, Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Kujawska" z Chocenia i Teatrzyk "Kruszynka" z Kruszyna.

Kolejne festyny tematyczne przewidziane są na ostatnią niedzielę czerwca, pierwszą niedzielę sierpnia oraz drugą niedzielę września.

Dodatkowo, wracają Koncerty Pod Lipą. Pierwszy z nich już 2 lipca o godzinie 17:30 na tarasie ogrodowym w skansenie.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz