Zapraszamy do Kłóbki

2019-07-23 09:50:07, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-08-04 | 15:00 gdzie Kłóbka

Zapraszamy na festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła!”, który odbędzie się 4 sierpnia (niedziela), w godz. od 15.00 do 18.00, w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznego w Kłóbce.

Tematem przewodnim spotkania będzie przypomnienie dawnych zwyczajów związanych ze Świętem Matki Boskiej Zielnej. Zespół Obrzędowy „Lubominianki” z gminy Boniewo w premierowym widowisku „Na Wniebowzięcie zakończone żęcie” opowie m.in. o tym, z jakich płodów ziemi przygotowywano bukiety zanoszone do kościoła, za co w ten sposób dziękowano, przypomni właściwości i zastosowanie ziół.

Nie zabraknie muzyki ludowej, pieśni i tańców w wykonaniu Kapeli Ludowej „Echo Kujaw” z Wierzbinka oraz Zespołu Folklorystycznego „Kruszynioki” z Kruszyna. Występom towarzyszyć będzie wiele atrakcji, m.in. słuchowisko o ziołolecznictwie w mobilnym planetarium (jeśli nie przeszkodzi w tym deszcz), degustacja naparów z ziół, pokazy dawnego rzemiosła – garncarstwa, kowalstwa, plecionkarstwa oraz tłoczenia oleju w zabytkowej olejarni.
Z myślą o dzieciach zorganizowane zostaną konkursy sprawnościowe prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Krzewia, warsztaty wyrobu koszyków wiklinowych i świec z węzy, zabawy na wiejskim podwórku oraz wspólne malowanie obrazu.

Już od godziny 13.00 wzdłuż skansenowskiej drogi znajdować się będą stragany z wyrobami sztuki ludowej, rękodzieła i swojskiego jadła.

Wstęp na imprezę w cenie biletu:

  • Normalny – 10 zł
  • Ulgowy – 6 zł
  • Rodzinny – 25 zł
  • Dzieci do lat 7 – wstęp wolny

(Inf. prasowa MZKiD)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz