Nowe inwestycje we Włocławku i powiecie włocławskim. Przekazano promesy z RF Polski Ład

2022-06-14 14:33:30, Q4.pl

W poniedziałek w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku przekazano samorządowcom symboliczne promesy Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się wręczenie promes na dofinansowanie inwestycji samorządowcom z dawnego województwa włocławskiego.

Kwota dofinansowań dla całej Polski to 30 miliardów złotych. Jeśli chodzi o nasze województwo to jest miliard i 400 milionów złotych. Sam Włocławek to ponad 22 milionów złotych na inwestycje drogowe. Samorządy same wybrały te inwestycje, które są im najbardziej potrzebne. - mówi Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wręczenia promes dokonali parlamentarzyści: poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP Anna Gembicka, senator RP Józef Łyczak, poseł na Sejm RP  Jan Krzysztof Ardanowski, wicewojewoda Józef Ramlau.

Samorządowcy bardzo się cieszą i dziękują. Często słyszę, że jest to spełnienie ich marzeń. Przez wiele lat, dekad, nie mogli pozwolić sobie na realizację określonych inwestycji; drogowych, wodnokanalizacyjnych, poprawy infrastruktury sportowej, edukacyjnej, budowy centrów kultury. To niezwykle istotne, poprawia to jakość życia mieszkańców naszego regionu, właśnie po to powstał ten program – mówi Joanna Borowiak, poseł na Sejm.

Pieniądze otrzymała także Gmina Miasto Włocławek. Na jakie cele przeznaczone zostanie ponad 20 milionów rządowych środków?

Przebudowa ulicy Lipnowskiej, nad którą pracujemy już od jakiegoś czasu, mamy większość pozwoleń, przed nami tylko zgoda na realizacje inwestycji drogowej. Drugie zadanie to nowa ulica łącząca ulicę Kruszyńską z ulicą Kaliską. Myślę że dla układu komunikacyjnego osiedla Południe, też bardzo ważna inwestycja – mówi Krzysztof Kukucki, zastępca prezydena miasta.

Jak zapewniają członkowie rządu Prawa i Sprawiedliwości, program będzie kontynuowany. Kolejne środki przekazane mają być jeszcze pod koniec tego roku.

To nie jest ostatni rozdział tych środków. Jeszcze w tym roku na pewno, pod koniec 2022 będzie kolejna edycja dofinansowań. Program będzie kontynuowany także w 2023 roku. - mówi Józef Łyczak, senator.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz