Kiedy nagroda za frekwencje? 11 czerwca odbędą się konsultacje

2021-05-21 13:12:10, Q4.pl

Aby zachęcić mieszkańców Włocławka do głosowania przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, Marek Wojtkowski, prezydent miasta, obiecał nagrodę w wysokości 500 tys złotych na wybraną przez nich inwestycję. Pandemia spowodowała, że czas oczekiwania się wydłużył, jednak prezydent gotów jest, aby spotkać się z mieszkańcami Zawiśla już w czerwcu.

Metoda okazała się bardzo skuteczna, ponieważ 28 czerwca do urn poszło aż 50 694 włocławian, spośród 84 171 uprawnionych, czyli 60,61%. Na Zawiślu, które zwyciężyło, frekwencja wynosiła 67,5%.

Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała znaczne wydłużenie procedur. Teraz, gdy stopniowo otwierane są kolejne gałęzie gospodarki, Urząd Miasta gotów jest spotkać się z mieszkańcami:

Chciałbym zaprosić mieszkańców Zawiśla na 11 czerwca, na godzinę 17:00 na spotkanie, gdzie będziemy mogli porozmawiać na temat inwestycji, którą chcielibyśmy na Zawiślu ulokować. To jest, jak podkreślam, oczywiście intencja wszystkich mieszkańców Zawiśla. - mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

Jeśli chodzi o formułę wyboru inwestycji dla Zawiśla, może ona być podobna do tej, jaką ma Włocławski Budżet Obywatelski.

Formuła wyboru inwestycji dla Zwiśla ma być podobna do tej, jaką ma Włocławski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy osiedla będą mogli przygotować projekty na wybrane przez siebie inwestycje, które sprawdzone zostaną pod względem formalnym i merytorycznym. Następnie poddane zostaną one głosowaniu, tak aby wybór był jak najbardziej transparentny i demokratyczny.

Prezydent zwrócił się także do mieszkańców w oczekiwanej sprawie, odnośnie hali sportowej przy Zespole Szkół nr 8, przy ulicy Willowej 8. Z powodu wysokich kosztów budowy, władze miasta zadecydowały o wstrzymaniu się z budową, aż do pojawienia się dodatkowych funduszy z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Obecnie, pieniądze przeznaczone na projekt, przełożone zostały na inny cel. Miasto zdaje sobie sprawę z tego jak potrzeba jest to inwestycja i będzie ubiegać się o dofinansowanie gdy tylko pojawi się taka okazja.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz