Włocławek jest modelowym przykładem tego, jak powinien być przeprowadzany proces Rewitalizacji. Niedawno gościliśmy samorządowców z województwa pomorskiego aby podzielić się z nimi wskazówkami odnośnie prowadzenia działań. Dziś, zakończył się remont kolejnego budynku w ramach tego programu.
Program Rewitalizacji we Włocławku obejmuje obszar aż 142 hektarów. To zarówno rewitalizacja społeczna, jak i dawanie nowego życia zapomnianym już budynkom. Miasto posiada aż 44 budynki na terenie Śródmieścia, z których to 19 ma mieć poprawiony stan techniczny.
W Śródmieściu jest takich nieruchomości miasta, lub współwłasności aż 44. Natomiast, w ścisłym programie, który zakłada stuprocentową przebudowę jest 19. - wyjaśnia Monika Jabłońska, zastępca prezydenta miasta.
Dziś, włodarze miasta spotkali się przy jednym z takich budynków. To nieruchomość przy ulicy Wyszyńskiego 4, tuż obok katedry. Budynek zmienił się nie do poznania, a dodatkowo, remont został ukończony aż rok wcześniej, niż zakładano.
W programie rewitalizacji, remont budynku przy ulicy Wyszyńskiego, był zapisany na lata 2023-2024. Udało się nam, zrobić to znacznie wcześniej. Jak widzimy jest nowa elewacja, nowe pokrycie dachowe i nowe ocieplenie, więc działania proekologiczne – mówi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta miasta
Koszt remontu nieruchomości wynosił 600 tysięcy złotych. Następne w planach są budynki przy ulicy Królewieckiej 9, oraz Zapiecek 8. Tam jednak pierwszym krokiem będą działania proekologiczne, oraz poprawa stanu dachów.
W tym roku planujemy przede wszystkim wymianę połaci dachowych, termomoderizacje i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z modernizacją instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu zlikwidujemy „kopciuchy” i doprowadzimy to większej oszczędności mieszkańców tego budynku – mówi Piotr Rudziński z Administracji Zasobów Komunalnych.
Komentarze (0)