Zamknij X

Co napisać w mailu z CV?

2022-05-26 07:25:04, Artykuł partnera

Stworzenie odpowiedniego CV mimo ogólnych założeń jest tylko jednym krokiem w drodze ku wywarciu pozytywnego wrażenia na rekruterze. Składając dokumenty online, bardzo często mamy możliwość wysłania ich za pomocą maila lub formularza online. Wiele osób napotyka na tym etapie problem, nie wiedząc, co wpisać w pole „Wiadomość”.

Czego nie pisać w mailu z CV?

Portale takie jak Pracuj.pl w formularzu aplikowania na dane stanowisko pracy często zastępują puste pole standardową formułką np. „Szanowni Państwo, w związku z moim zainteresowaniem ofertą pracy przesyłam moje CV”. Tego typu sformułowania nie powinny jednak stanowić całości maila, a jedynie pomóc aplikującemu w stworzeniu własnego opisu. Wysyłanie formułek do pracodawców może skutkować tym, że rekruter nie zainteresuje się Twoim mailem, a Twoja aplikacja zginie w masie innych, podobnie sformułowanych aplikacji.

Jak zatytułować plik z CV?

Ważnym krokiem podczas tworzenia gotowego maila jest odpowiednie nazwanie załączników. Pliki zatytułowane „CV_1” lub „CV.PDF” nie wyglądają zachęcająco. Jednocześnie istnieje ryzyko, że potencjalny pracodawca mógłby zgubić dany plik podczas przeglądania setki innych przez podobieństwo tytułów.

Jak tego uniknąć? Najlepszym rozwiązaniem jest zatytułowanie pliku z CV „CV- [IMIĘ_NAZWISKO]”. Takim sposobem Twój dokument będzie widoczny oraz będzie łatwy do odnalezienia.

Jak powinna brzmieć treść maila z CV?

Wysyłając mail z CV, nigdy nie zostawiaj pustego pola na treść. Może to spowodować, że rekruter stwierdzi, że jesteś osobą niedbałą i wcale nie zależy Ci na pracy. W wypadku, gdy nie masz pojęcia, co napisać, standardowa formułka będzie lepszym rozwiązaniem niż mail bez treści. Jednak jeżeli chcesz wywrzeć na potencjalnym pracodawcy dobre wrażenie, pamiętaj o kilku elementach:

  • Pisanie swojego maila zacznij od przywitania się. ”Witam” „Dzień dobry” w zupełności wystarczy, a jednocześnie nada Twojej         aplikacji odpowiedniego brzmienia.     
  • Postaraj się zawrzeć w mailu informację, skąd wiesz o danej ofercie pracy, podając nazwę portalu lub link.       
  • W kilku zdaniach opisz siebie, swoje doświadczenie i to, dlaczego chciałbyś pracować na danym stanowisku. Ta część nie powinna być długa — wszystko jest opisane w CV, jednak dzięki zawarciu takich informacji w mailu rekruter może poznać najważniejsze     informacje o Tobie tuż przed otwarciem pliku z dokumentem.            
  • Poinformuj, jakie dokumenty znajdują się w załącznikach.            

Podziękuj za poświęcony czas i zaproś rekrutera do kontaktu

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz