Zamknij X

Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji. Odwiedziny samorządowców z Pomorza

2022-05-25 13:52:00, Q4.pl

Gminny Program Rewitalizacji Miasta Włocławek funkcjonuje od 2018 roku. Samorządowcy zgodnie określają nasze miasto tytułem miasta modelowego, które wzorowo wprowadza założenia rewitalizacji w życie. W tym tygodniu, gościmy samorządowców z województwa pomorskiego, aby pokazać im jak realizujemy ten proces.

Wizyta studyjna organizowana jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Celem wydarzenia, na trasie, którego poza Włocławkiem znalazła się Bydgoszcz, jest przedstawienie przedstawicielom gmin miejskich i miejsko-wiejskich z tego regionu dobrych praktyk wypracowanych w ramach procesu rewitalizacji, w tym podniesienie świadomości samorządów i wzmocnienie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych.

Województwo pomorskie chciało zobaczyć zarówno rewitalizacje w tym wymiarze najbardziej rozbudowanym, stąd Bydgoszcz, oraz tym modelowym, który na tle kraju jest czymś godnym podkreślenia i zauważenia, stąd Włocławek – mówi Damian Wiśniewski, Przedstawiciel Zespołu ds. Rewitalizacji w UMWKP

Pierwszego dnia wizyty we Włocławku (24.05) samorządowcy z województwa pomorskiego wzieli udział w spacerze po obszarze rewitalizacji, w trakcie którego zapoznali się ze specyfiką działań Gminy Miasta Włocławek oraz organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz sektora prywatnego.

Spacer po obszarze rewitalizacji pozwolił częściowo pokazać najistotniejsze punkty związane z Gminnym Programem Rewitalizacji, bowiem cały obszar rewitalizacji to jest prawie 43 hektary, więc nie udałoby się przez te kilka godzin pokazać wszystkiego – mówi Monika Jabłońska, zastępca prezydenta miasta.

Dzisiaj, w środę (25.05) samorządowcy spotkali się w Centrum Kultury Browar B., gdzie przedstawiciele Urzędu Miasta Włocławek, Powiatowego Urzędu Pracy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie opowiedzieli szerzej o realizacji projektów i przedsięwzięć wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Z rewitalizacją we Włocławku spotkaliśmy się już kilka lat temu i postanowiliśmy, że naszym miastom ten dobry przykład pokażemy. Zebraliśmy sporą grupę zainteresowanych, a dziś mamy okazję przyglądać się tej rewitalizacji która dzieje się w mieście. Na pewno jest to proces który jest w początkowej fazie, ale widząc zainteresowanie i zrozumienie dla tematu, Włocławek jest miastem godnym naśladowania. - mówi Kinga Dziewiątkowska-Seroka, kierownik Działu Rewitalizacji w UMWP

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz