Zamknij X

Dresy niemowlęce - na gumce czy ze sznurkiem w pasie?

2022-05-23 05:31:25, Artykuł partnera

Chociaż za podstawę niemowlęcej garderoby uznajemy śpiochy, pajacyki czy body, w szafie malucha powinny znaleźć się także inne ubrania, bardziej charakterystyczne dla starszych dzieci. Mowa tu między innymi o wygodnych, ciepłych i luźnych dresach, które znakomicie sprawdzają się zarówno w domu, jak również podczas rodzinnego spaceru. Jednak wybranie spodni dresowych dla dziecka wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W artykule odpowiadamy na pytanie, czy lepiej wybrać spodnie na gumce, czy ze sznurkiem w pasie?

Jakie powinny być dresy dla niemowląt?

Zanim odpowiemy na pytanie postawione w tytule artykułu, w kilku zdaniach powiemy o tym, czym w ogóle powinny cechować się spodnie dresowe dla małych dzieci. Nie będzie bowiem miało dużego znaczenia to, jak wykończone są dresy w pasie, jeśli będą one wykonane z kiepskiej jakości materiału. Jakie zatem powinny być dresy niemowlęce?

Przede wszystkim, modele dla niemowląt, podobnie jak dresy dla dzieci starszych, powinny być wykonane z naturalnego materiału – czyli w większości przypadków bawełny. Taki materiał pozwala skórze dziecka oddychać i nie podrażnia jej, co ma duże znaczenie w przypadku delikatnej i podatnej na podrażnienia skóry niemowlaka. Dodatkowo bawełna jest przyjemna w dotyku i przytulna, dzięki czemu maluch w spodniach będzie czuł się bardzo komfortowo. Takie spodnie można znaleźć w większości sklepów odzieżowych dla dzieci.

Dresy dla dzieci: na gumce czy ze sznurkiem w pasie?

Zarówno dresy niemowlęce na gumce, jak i ze sznurkiem w pasie, mogą być rozwiązaniem dobrym. Modele z gumką są proste w zakładaniu i zdejmowaniu, dlatego polecane są dla dzieci najmłodszych, które mogłyby mieć problemy z odpowiednim zawiązywaniem sznurka. Co więcej, w przypadku małych dzieci sznurek jest narażony na przypadkowe odwiązywanie czy wyciągniecie – w ramach zabawy – ze spodni. Spodnie na gumce będą dla niemowląt rozwiązaniem wygodniejszym i bardziej praktycznym.

Jednak w wielu sklepach z ubraniami dla najmłodszych, takimi jak Coccodrillo, można znaleźć także dresy niemowlęce ze sznurkiem w pasie. Ich największą zaletą jest to, że w prosty sposób można je idealnie dopasować do sylwetki dziecka. Jest to przydatne, gdy okazuje się, że kupiliśmy nieco zbyt duże spodnie.

Jednak dresy dla dzieci ze sznurkiem będą lepsze dla nieco starszych urwisów, które wiedzą, że sznurek to nie zabawka, którą co chwilę można odwiązywać lub ciągnąć. To także dobre rozwiązanie w przypadku pociech, które samodzielnie potrafią wiązać sznurki.

Gdzie kupować spodnie dla dzieci? W Coccodrillo!

Kupując spodnie dla dzieci ze sznurkami, należy pamiętać, że w przypadku małych urwisów takie elementy są potencjalnie niebezpieczne. Dlatego dresy ze sznurkiem w pasie kupuj w zaufanych sklepach odzieżowych dla dzieci, takich jak pl.coccodrillo.eu. Dlaczego? Ponieważ wybierając spodnie z takich sklepów, masz pewność, że wybierasz dresy spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa.

Chodzi tu między innymi o normę PN-EN 14682, która reguluje długość i typ sznurków, taśm czy sznurów w spodniach dla dzieci oraz miejsce i rodzaj ich mocowania.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz