Zamknij X

SP 3 organizuje egzamin na kartę rowerową

2022-05-20 09:05:21, Q4.pl

Przygotowanie praktyczne uczniów do egzaminu na kartę rowerową odbywa się na szkolnym placu manewrowym. Sprawdzian wiedzy teoretycznej odbędzie się 30 maja, a egzamin praktyczny zaplanowano na 2 czerwca 2022 r.

Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w formie testu jednokrotnego wyboru. Uczeń ma prawo do egzaminu poprawkowego. Egzamin obejmuje sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Natomiast egzamin praktyczny polega na wykonaniu następujących zadań egzaminacyjnych: przygotowanie roweru do jazdy, ruszanie z terenu płaskiego i pod górkę, jazda do przodu po prostej i łukach w kształcie cyfry 8 (tzw. „ósemki”), jazda po wyznaczonym torze, prawidłowe hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w wyznaczonych miejscach, właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe.

Do egzaminu za zgodą obojga rodziców może przystąpić uczeń, któremu do ukończenia 10 roku życia brakuje nie więcej niż trzy miesiące. Kartę rowerową wydaje mu się jednak dopiero z dniem ukończenia 10 lat.

Pełna informacja na ten temat tutaj.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz