START na 28. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Badmintonie

2022-05-19 10:48:30, Q4.pl

W dniach 13-15 maja w Białymstoku odbyła się 28. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie, czyli Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Wśród 32 najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski mogliśmy zobaczyć też reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego „START” Smólnik: Lidię Figiel i Przemysława Kamińskiego.

Lidia Figiel nie miała szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie spotkała się z rozstawioną z numerem 3 Aleksandrą Więsławowicz z ABRM Warszawa. Rywalka Lidki to podwójna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski i jak się później okazało zdobywczyni dwóch medali na tegorocznej imprezie. Mimo kilku ciekawych akcji przeciwniczka była poza zasięgiem Lidii, a pojedynek zakończył się wynikiem 4-21, 3-21.

Nieco więcej szczęścia w losowaniu miał Przemek Kamiński, który grał z Olafem Pyzel z klubu Millenium Warszawa.
Niestety spotkanie nie ułożyło się po myśli Przemka i po kilkunastominutowym pojedynku rywalizacja zakończyła się wynikiem 9:21, 9:21.
Tym samym Lidia i Przemysław zakończyli występ w mistrzostwach na miejscach 17-32.

Kwalifikacja na OOM to pierwszy start zawodników tego klubu na turnieju rangi Mistrzostw Polski i zarazem pierwszy od 37 lat start badmintonistów z Włocławka i okolic w imprezie rangi Mistrzostw Polski.

(Infomacja prasowa START Smólnik)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz