Rodzinny Rajd Rowerowy Majowe Wahadło

2022-05-04 18:03:48, Q4.pl


kiedy 2022-05-14 | 09:00 gdzie Stadion Przylesie

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski i Ośrodek Sportu i Rekreacji Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku przy współpracy z Brzeskim Centrum Kultury i Historii Wahadło zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy Majowe Wahadło, który odbędzie się 14 maja.

Rozpoczęcie o godz. 9:00 ze stadionu Przylesie na włocławskim Zazamczu. Trasa będzie liczyć 29 km i prowadzić będzie głównie ścieżkami rowerowymi przez: Wieniec Zdrój – Machnacz – Pikutkowo. Zakończenie przewidziane jest na ok. godz. 14:30 na parkingu leśnym przy al. Jana Pawła II. Zachęcamy do zapisów całych rodzin, nasza oferta oraz prędkość rajdu będzie dostosowana do najmłodszych uczestników.

Podczas wycieczki każdy z uczestników będzie miał okazję zwiedzić wystawę multimedialną „Wahadło czasu”, która opowiada o historii i tradycji Brześcia Kujawskiego oraz regionu od neolitu po czasy współczesne. Prezentuje ją na tle historii Polski i świata. Wystawa podzielona została na dwie części: Neolit – opowiada o działalności ludzi żyjących w tym okresie na naszych terenach, a także o jednych z największych wykopalisk archeologicznych w Europie, które miały miejsce w okolicy Brześcia Kujawskiego. Ku współczesności – to opowieść o średniowieczu, czasach króla Łokietka, przemyśle, wielokulturowości regionu, czasach wojny i okupacji, a także o kulturze etnograficznej regionu. Multimedialna wystawa pozwala na przenoszenie się w czasie, samodzielne odkopywanie znalezisk archeologicznych, podglądanie dawnych światów i nasłuchiwanie ich odgłosów. Dla odwiedzających przygotowane są dwie ścieżki zwiedzania – dla dorosłych oraz dla dzieci już od 4 roku życia.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rajdzie zapraszamy do zapisywania się w biurze Informacji Turystycznej, ul. Warszawska 5, tel. 54 411 27 57, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.30. Zapisy przyjmowane są osobiście do 12 maja 2022 r. Przy zapisywaniu się należy podać imię i nazwisko. Wpisowe wynosi 15 zł od osoby, natomiast dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz emeryci i renciści 10 zł. W ramach opłaty organizator zapewnia: zwiedzanie wystawy w BCKiH Wahadło, ubezpieczenie, obsługę medyczną, pamiątkowy znaczek, ciepły posiłek, butelkę wody.

Wycieczka rowerowa odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, prosimy o dostosowanie stroju do pogody. Z uwagi na wystawę ilość miejsc jest ograniczona.

Informacja na ten temat pod linkiem.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz