Zamknij X

Jednostka Strzelecka 4051 szkoliła włocławskich cywili

2022-03-29 10:47:44, Q4.pl

Najpierw ćwiczenia na elektronicznym symulatorze, później już zajęcia na prawdziwej strzelnicy z prawdziwą bronią w ręku - to część szkolenia proobronnego dla cywili, które przygotowała Jednostka Strzelecka 4051 we Włocławku.

To już drugie z serii 3 zaplanowanych szkoleń proobronnych przygotowanych przez Jednostkę Strzelecką 4051 Włocławek. Jak mówią sami organizatorzy, zainteresowanie włocławian było ogromne.

Zainteresowanie szkoleniem przeszło nasze oczekiwania. Zorganizowaliśmy 3 edycje tego szkolenia. Pierwszą zorganizowaliśmy 20 marca, dziś jest kolejne, a miejsca na wszystkie 3 szkolenia rozeszły się w ciągu kilku godzin od ogłoszenia naboru. - mówi Weronika Muszyńska, rzecznik prasowy JS 4051 Włocławek.

Podczas szkolenia, grupa zakwalifikowanych uczestników przeszła szkolenie z zakresu:

  • strzelania z broni długiej, zarówno na podstawie symulatora elektronicznego jak i broni palnej,
  • bronioznawstwa – zasad działania i budowy broni palnej w tym praktyczne rozkładanie i zapoznanie z działaniem karabinków używanych w Wojsku Polskim typu MSBS GROT czy AK,
  • medycyny pola walki – praktyczne ćwiczenia w zakresie niesienia pomocy, zakładania staz taktycznych, działania na polu walki, wykorzystywania opatrunków i ewakuacji rannego, 
  • Obrony Cywilnej oraz przeciwchemicznej – w tym z zakresu budowy schronów oraz pokazu takiego schronu, używania masek przeciwgazowych oraz przygotowywania na wypadek wszelkich zagrożeń.

Łącznie, w zaplanowanych trzech edycjach szkoleń, udział weźmie 120 osób.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz