60 lat i nieustanny rozwój. ZS nr 3 świętuje jubileusz

2022-03-17 15:43:01, Q4.pl

W 1962 roku na edukacyjnej mapie miasta pojawiła się wyjątkowa placówka oświatowa. Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej świętuje jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji, w środę 17 marca, odbyła się specjalna, uroczysta gala.

2022 to wyjątkowy rok dla Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku. Szkoła obchodzi właśnie sześćdziesięciolecie istnienia, ponadto Sejm RP ogłosił, że rok 2022 będzie rokiem patronki szkoły.

Uroczystości, imprezy i konkursy związane z jubileuszem placówki trwają już od kilku tygodni, jednak to właśnie dziś w Centrum Kultury „Browar B.” odbyła się uroczysta gala z okazji wydarzenia. Jubileuszowa Gala zgromadziła zarówno uczniów, nauczycieli i rodziców, jak i licznie przybyłych gości, którzy podobnie jak prezydent Marek Wojtkowski podkreślali wyjątkowość placówki na edukacyjnej mapie Włocławka:

Zespół Szkół nr 3 pełni szczególną rolę w naszym mieście, bo przede wszystkim integruje dzieci z niepełnosprawnościami. To jest niezwykle ważne. Ten aspekt społeczny cały czas podkreślam, a przy okazji mnóstwo różnego rodzaju projektów, w które angażuje się ZS nr 3: nauczyciele Pani dyrektor i przede wszystkim dzieci. To jest najważniejsze.

Tutaj nauczyciele, oprócz tej codziennej pracy, wkładają jeszcze dodatkowy trud w to, żeby efekt kształcenia swoich podopiecznych był jak najlepszy – dodawał przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowal.

Zespół Szkół nr 3 to placówka, która kształci na wszystkich etapach ścieżki edukacyjnej. Znajdziemy tu nie tylko szkołę podstawową, ale też przedszkole i szkoły ponadpodstawowe: przysposabiającą do pracy i szkołę branżową.

W ofercie naszej szkoły jest mnóstwo zajęć specjalistycznych, z których korzystają nasi uczniowie. W szkole realizujemy mnóstwo projektów, dzięki którym zajęcia i życie pozalekcyjne naszych dzieciaków jest bardzo atrakcyjne – tłumaczy Agata Szulc, zastępca dyrektora.

Dzięki wsparciu ze strony mecenasów i budżetu samorządu placówka wciąż się rozwija i wciąż poszerza swoja bazę dydaktyczną i co równie istotne terapeutyczną. Dość wspomnieć o wyposażonej dzięki środkom z Fundacji ANWIL sali do hydromasażu otwartej jesienią ubiegłego roku.

W ramach jubileuszu zbiegającego się z rokiem Marii Grzegorzewskiej szkoła planuje między innymi cykl spotkań z placówkami oświatowymi, oraz liczne konkursy. Jeden z nich: „Portret Marii Grzegorzewskiej” rozstrzygnięto w minionym tygodniu.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz