Sukces włocławskich karateków

2022-02-02 08:31:37, Q4.pl

Kadra Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin brała udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Ichiban IKO Polish Cup, który odbył się w Kątach Wrocławskich. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z Polski, Serbii, Austrii, Rosji i Francji.

Zawodnicy WKKK zdobyli komplet pucharów. Najlepiej wypadł Filip Charyton, który wygrał wszystkie swoje walki i triumfował w kategorii kumite 10-11 lat -40 kg. Zuzanna Pietrosiuk przegrała dopiero w finale i zajęła 2 miejsce w kategorii kumite dziewcząt 12-13 lat +50 kg. Dobrze wypadł również instruktor WKKK sensei Oskar Mazurkiewicz, który po dłuższej przerwie wyszedł na matę i wywalczył 2 miejsce w kumite seniorów -90 kg. Brązowy medal w kategorii kumite dziewcząt 16-17 lat -60 kg zdobyła Olga Dykczyńska.