Zamknij [X]

Kujawy IKO Cup za nami

2018-12-03 13:53:18, Maciej Kowalczyk

Po raz osiemnasty we Włocławku spotkali się zawodnicy karate kyokushin. 1 grudnia w Hali Mistrzów obyły się Kujawy IKO Cup. Zawodnicy rywalizowali w Kumite Semi Kontakt i Kata. Organizatorem imprezy był Włocławski Klub Karate Kyokushin.

Na matach rywalizowało 300 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Począwszy od dzieci (6 lat) przez kadetów, po juniorów. Łącznie - w kumite 12 grup podzielonych dodatkowo na kategorie wagowe. Zaś w konkurencji kata - pięć.

W tym roku jest troszeczkę więcej zawodników, średnia to jest powiedzmy 200 osób - mówi Jan Mazurkiewicz z WKKK - Można podsumować, że turniej cały czas się rozwija. Być może w przyszłości pomyślimy nad tym, by przekształcić go w turniej międzynarodowy.

Póki co jednak, we włocławskiej Hali Mistrzów pojawili się zawodnicy z całej Polski, nawet bardzo odległych jej zakątków. Dla dzieci i nieco starszych zawodników, to nie tylko sportowa przygoda i walka o trofea. Bardzo często oni sami zwracali uwagę na to, że karate to przede wszystkim szkoła charakteru i pokory. Co jeszcze? Dowiecie się oglądając nasz materiał. Zapraszamy też do obejrzenia galerii.

 

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz