Ferie Browerie we Włocławskim Centrum Kultury

2022-01-25 13:57:12, Q4.pl

Centrum Kultury „Browar B.” przygotowało, jak co roku, rozmaite atrakcje dla najmłodszych. Warsztaty plastyczne, taneczne, aktorskie i sportowe czekają na uczestników. Ferie Browerie potrwają do końca tygodnia.

Wczoraj w Sali Tańca centrum kultury odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Ferie Browerie”, pod nazwą Breloki: Ludziki i Zwierzęta. Zadaniem najmłodszych było stworzenie breloków do kluczy z prostych przedmiotów.

Pierwsza część polegała na stworzeniu breloków z filców, a w drugiej części zajęć robimy breloki z korków po winie – mówi Liliana Skrzyńska prowadząca zajęcia podczas ferii

Dziś odbyły się wyjątkowe zajęcia. Obok zajęć plastycznych, które zwykle odbywają się w Browarze B, dziś centrum kultury odwiedziła Dominika Miękus, aktorka z teatru Baj Pomorski w Toruniu. Podczas warsztatów, pokazywała ona jak ważnym elementem życia jest wyrażanie emocji i świadomość swojego ciała.

Moim celem jest zaszczepienie teatralnej wiedzy, która nie jest tylko teatralną wiedzą, ale wiedzą ogólną o tym co jest ważne w różnego rodzaju występach na scenie. Te wszystkie elementy tzw interpunkcji teatralnej sprawdzają się na różnego rodzaju innych dziedzinach – skupienie, świadomość własnego ciała, sposób w jaki mówimy, pewność siebie. Ćwiczymy też różne emocje, zanurzamy się w ten świat aby go lepiej rozumieć. - mówi Dominika Miękus.

Browerie cały czas trwają, program wygląda następująco:

  • 26.01.2022 (śr) Mozaikowy zawrót głowy – warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ułożą różnobarwne kompozycje ze szkiełek, ceramicznych kafelków, kamyków i koralików.
  • 27.01.2022 (czw) Tańcz w rytmie Disco Dance! – zajęcia taneczno- ruchowe z nauką podstawowych kroków oraz układów do energetycznej, szybkiej muzyki. Nie zabraknie sportowej adrenaliny i tanecznych zabaw.
  • 28.01.2022 (pt) Zostań superbohaterem! – Uczestnicy wykonają fantazyjne maski superbohaterów,
    wykorzystując filc, karton, brokat oraz elementy ozdobne.

Wiek uczestników: 6-12 lat
Godziny zajęć: 10.00-13.00.
Limit miejsc: 20 osób / dziennie
Opłata: 15zł / dzień

Uwaga! Bilety do nabycia wyłącznie w Kasie Centrum Kultury „Browar B” przy ul. Łęgskiej 28.
Sprzedaż biletów: od 10.01.2021 r.
Szczegółowe informacje pod numerem tel. 54 427 02 47, 54 427 02 36.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz