Włocławek miastem sportu - ponad 1,2 miliona złotych na organizację imprez i szkolenie

2022-01-05 16:21:55, Q4.pl

Ponad milion dwieście tysięcy złotych. Taką kwotą włocławski samorząd wesprze w tym roku działania na rzecz sportu. Podobnie jak w latach ubiegłych dofinansowania obejmą kluby, stowarzyszenia i imprezy sportowe. Na nagrody i stypendia mogą zaś liczyć sportowcy z Włocławka.

2,5 tysiąca młodych sportowców obejmują swoja opieką kluby (ponad 30) dofinansowane dotąd przez miasto. Treningi, promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży – to zadania szczególnie istotne w okresie pandemii.

Mam świadomość, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy mamy ograniczone możliwości, musimy także wspierać stowarzyszenia, które propagują idee sportu – podkreślał na zorganizowanej dziś w ratuszu konferencji Marek Wojtkowski.

Podobnie jak w poprzednich latach po dotacje z miejskiego budżetu mogą sięgnąć kluby zaangażowane w szkolenie dzieci i młodzieży a także organizujące wydarzenia sportowe. Wnioski przyjmowane są do 20 stycznia, także pocztą (należy pamiętać jednak, ze w tym przypadku o zakwalifikowaniu wniosku do rozpatrzenia decyduje data wpływu, nie stempla pocztowego). Największa część z puli środków wyasygnowanych przez ratusz zostanie przeznaczona na dofinansowanie szkolenia dzieci i młodzieży (milion złotych) pozostała kwota dedykowana jest między innymi organizacji wypoczynku letniego i imprezom cyklicznym.

To jednak nie jedyne wsparcie na jakie może w roku 2022 liczyć włocławski sport. Nagrody i stypendia powędrują do najlepszych, wyróżniających się sportowców z miasta. System ich przyznawania został w ubiegłym roku dostosowany do wymogów formalno-prawnych i społecznych:

Wprowadziliśmy kilka zmian, kilka nowości, dzięki którym wielu włocławskich sportowców będzie w tym roku otrzymywało miesięczne stypendia sportowe. Stosowne wnioski należy złożyć do 20 stycznia. (…) Mogą je złożyć sami sportowcy, albo ich kluby – tłumaczy Monika Jabłońska, zastępczyni prezydenta.

Nowością w systemie stypendialnym jest to, że na wsparcie mogą liczyć także sportowcy z niepełnosprawnościami. Kwoty stypendiów brutto wynoszą od 120 do 3900 złotych.

Ratusz czeka też na wnioski dotyczące Nagród Prezydenta w dziedzinie sportu. Tu, jak sygnalizuje dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Łukasz Pszczółkowski, najwyższe z nagród wyniosą nawet 9 tysięcy złotych. W tym przypadku kryteria przyznawania wsparcia są nieco inne niż w przypadku stypendiów. Kluby i sportowcy mogą zapoznać się z nimi na stronach internetowych ratusza.

Urząd planuje zorganizowanie tradycyjnej gali połączonej z rozdaniem nagród już w kwietniu, jednak to uzależnione będzie od sytuacji epidemiologicznej.

W najbliższym czasie włocławianie obecni w obiektach sportowych na terenie miasta będą mogli trafić też na nową publikację wydaną przez włocławski ratusz. „Włocławek Miastem Sportu” to broszura przybliżająca czytelnikom włocławski sport.

Kilka lekkich, mamy nadzieję ciekawych tekstów z takimi smaczkami,o których włocławianie być może nie wiedzieli, ale też pokazujących jak bardzo Włocławek zaangażowany jest w sport – opisuje zawartość publikacji Łukasz Pszczółkowski.

Na konferencji potwierdzono też tegoroczne zaangażowanie miasta w finansowanie KK Włocławek. Klub koszykówki, podobnie jak w ubiegłym roku otrzyma z budżetu 2 miliony złotych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz