Na linii walki z wirusem

2021-12-21 14:12:10, ppor. Julia Rozworowska

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, to czas przygotowań do Wigilii. Niestety zagrożenia życia codziennego w tym czasie nie maleją. Kolejna fala zachorowań na koronawirusa obliguje mundurowych do wsparcia działań zarówno prewencyjnych, jak i pomocowych.

Tym razem pomocy potrzebowali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Grudziądzu. Czterdziestu pięciu podopiecznych zarażonych SARS-CoV 2 musiało być przetransportowanych do izolatorium w Ciechocinku.

Dowództwo brygady zabezpieczyło zarówno autobus, przejazd, jak i opiekę medyczną. Żołnierze oprócz dowiezienia podopiecznych do miejsca docelowego zadbali również o przywrócenie pojazdu do stanu bezpiecznego użytkowania - ozonując i odkażając powierzchnię, z której korzystali chorzy.

Z rozkazu dowódcy 8 K-PBOT akcję koordynował oficer dyżurny pełniący wtedy służbę. Zarówno koordynator, jak i żołnierze z kompanii logistycznej i grupy zabezpieczenia medycznego, podkreślili, że w takich sytuacjach jak ta nie zastanawiają się nad trudnością czy niedogodnością służby. „Jest rozkaz, jest działanie. Przecież po to jesteśmy".

(zdjęcia: sierż. Michał Kowalkowski)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz