Zamknij X

Lokalny Produkt wyłoniony!

2021-12-02 09:40:50, Q4.pl

Kawa po kujawsku Bohma, na którą internauci oddali 8119 głosów, zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu na Lokalny Produkt obszaru rewitalizacji. To propozycja przygotowana przez restaurację „Dziedziniec” mieszczącą się przy placu Wolności 20.

Kawa po kujawsku Bohma, zgodnie z opisem w zgłoszeniu konkursowym, daje niepowtarzalną okazję przeniesienia się w czasie do dawnego Włocławka pachnącego kawą zbożową, z uwagi na fakt, że proponowana kawa stanowi autorską mieszankę kawy zbożowej oraz Robusty i Arabiki. Klienci restauracji będą mogli raczyć się napojem w wersji mlecznej, kofeinowej oraz bezkofeinowej podawanej w tradycyjnej fajansowej filiżance.

Bardzo się cieszę, bo to jest też tradycja naszego miasta, bo wszyscy którzy się trochę interesują historią naszego miasta, wiedzą czym była fabryka braci Bohmów. Pochodzących w prawdzie z Bydgoszczy, ale we Włocławku mających swoje fabryki cykorii. (…) Włocławek jest znany z tego, że ten zapach palonej cykorii się roznosi w naszym mieście i bardzo dobrze się stało, że kawa zwyciężyła – mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta.

Przypomnijmy: głosowanie online w konkursie o tytuł Lokalnego Produktu obszaru rewitalizacji miasta Włocławek odbywało się od 3 do 17 listopada 2021 r. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem internautów, w sumie oddano 17 218 głosów. Zwycięzca, oprócz tytułu otrzyma nagrodę finansową przeznaczoną między innymi na rozwój podmiotu zgłaszającego, realizację Lokalnego Produktu oraz utrzymanie go w ofercie przez okres roku.

Jest mi miło niezmiernie, że wygraliśmy ten konkurs i przysłużyliśmy się do promowania tego miasta – zarówno fabryki fajansu jak i palarni kawy. A co za tym idzie, kultury picia kawy i wychodzenia na zewnątrz naszych włocławian. - mówi Krzysztof Skowroński, właściciel restauracji „Dziedziniec”

Zatem, w jesienne i zimowe wieczory zapraszamy na kawę - od dziś Lokalny Produkt obszaru rewitalizacji! Kolejna edycja konkursu odbędzie się za rok.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz