Zamknij [X]

"Święta jak namalowane..." dla dzieci i młodzieży włocławskich Szkół Podstawowych

2021-11-25 09:05:16, Q4.pl

Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział we Włocławku im. dr. Zbigniewa Kaczmarka organizuje konkurs dla uczniów włocławskich podstawówek. Wystarczy w dowolnej formie nawiązać do bożonarodzeniowego nastroju.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży klas I – VIII włocławskich Szkół Podstawowych. Jego tematem jest dowolne nawiązanie do Świąt Bożego Narodzenia oraz towarzyszącej im atmosfery. Może być rysunkowym, malarskim, komiksowym odzwierciedleniem marzeń oraz pragnień Uczestników, które odnoszą się do bożonarodzeniowego nastroju, jak również może być projektem ciekawej i oryginalnej kartki świątecznej. Prace plastyczne mogą swobodnie nawiązywać do tematyki żeglarskiej.

Organizator Konkursu przewiduje po trzy wartościowe nagrody rzeczowe dla każdej z kategorii wiekowych Uczestników – odpowiednio za I, II i III miejsce w grupach wiekowych klas I – III oraz klas IV – VIII Szkół Podstawowych.

Konkurs jest jednym z wydarzeń projektu #SantaSailing – przedsięwzięcia kulturalnorozrywkowego, organizowanego w celu promocji żeglarskiego charakteru miasta Włocławek oraz współpracy różnych środowisk społecznych, również w gorącym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Terminarz wydarzeń:

 • do 3 grudnia 2021 r. – przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu plastycznego „Święta jak
  namalowane…”;
 • od 6 grudnia do 10 grudnia 2021 r. – głosowanie internetowe na zgłoszone prace
  plastyczne;
 • 11 grudnia 2021 r. godz. 16:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród po Spektaklu
  Teatralnym „W Krainie Snu”;
 • 18 grudnia 2021 r. godz. 18:00 – koncert finałowy w wykonaniu zespołu ‘Kapitan Thorn”
  w kawiarni „REJS na Przystani”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia, oraz na portalu społecznościowym Facebook.

(Informacja prasowa PTOP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz