Zamknij [X]

Silne wsparcie od 8 K-PBOT

2021-11-22 08:27:01, Q4.pl

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej oddelegowała żołnierzy w ramach modułu zadaniowego, który wspiera działania żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej przy granicy z Białorusią. Do ich obowiązków należą patrole piesze i służba na posterunkach kontrolnych.

Zadaniem żołnierzy jest wsparcie i odciążenie kolegów z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ich obecność w rejonie przygranicznym nie ma na celu zwiększenia liczebności żołnierzy na miejscu, tylko zapewnienie zmienności na stanowiskach. Terytorialsi, którzy wyjechali wesprzeć działania 1 PBOT to ochotnicy. Pozostali żołnierze brygady od 8 listopada pozostają w 24h gotowości do natychmiastowego stawiennictwa.

Rotacja żołnierzy w rejonie przygranicznym jest planowana jako działalność cykliczna. Co ważne, żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej deklarują dużą dyspozycyjność, dzięki czemu zaplanowana jest już kolejna zmiana, która umożliwi odpoczynek żołnierzom, którzy działają obecnie na miejscu.

Terytorialsi z województwa kujawsko-pomorskiego wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej od początku kryzysu migracyjnego. Do tej pory ich zadania polegały na działaniu operatorów bezzałogowych statków powietrznych FlyEye 3.0, obsłudze zestawów oświetleniowych oraz patroli wodnych na rzece Bug. Teraz działania zostały rozszerzone o patrole piesze i służbę na posterunkach kontrolnych.

(Informacja prasowa 8.K-PBOT)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz