Zamknij [X]

Sanie Świętego Mikołaja ruszyły - zbiórka żywności we Włocławku

2021-11-19 13:48:42, Q4.pl

Kolejny raz włocławianie proszeni są o pomoc i szczodrość. Ruszyły Sanie Świętego Mikołaja, czyli bożonarodzeniowa zbiórka żywności. Do 4 grudnia mieszkańcy mogą wspomóc tych, którzy są w potrzebie.

Niestety, z powodu obostrzeń pandemicznych, wolontariusze nie mogą wejść do sklepów, aby zorganizować Świąteczną Zbiórkę Żywności. To jednak nie powstrzymuje Krystyny Marszałek, która już od 8 lat nadzoruje projekt we Włocławku.

Każdy chętny, który chce pomóc potrzebującym w okresie świątecznym może już teraz, bo akcja już trwa, skontaktować się z fundacją Dies Mei, przy ulicy Kościuszki 26 aby umówić się na przekazanie żywności. Fundacja oferuje także możliwość przyjechania do domu darczyńcy, jeśli ten nie ma możliwości transportu jedzenia. Akcja trwa do 4 grudnia.

W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec Włocławka, jak mówią sami organizatorzy, nie trzeba wiele – wystarczy do stałej listy produktów dołączyć jeden z długim terminem przydatności. To mały gest, który ma ogromne znaczenie, szczególnie dla beneficjentów.

Produkty długoterminowe takie jak mąka, cukier, olej, konserwy mięsne czy rybne. Ale są też rzeczy droższe – środki czystości, chemiczne. Tych najuboższych, nie stać na te produkty, szczególnie gdy dodatkowo chorują – mówi Krystyna Marszałek, menadżer projektu.
 
Dodatkowo, z uwagi na obostrzenia pandemiczne, szkoły i przedszkola mają ograniczone możliwości zbierania plastikowych nakrętek. Jeśli ktokolwiek posiada ich duże ilości, a szkoły w jego okolicy ich nie przyjmują również może oddać je do fundacji Dies Mei. W tym roku, zebrane przez nich nakrętki przyczynią się do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla domu dziecka Maluch i Calineczka.
 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz