Zamknij [X]

Dwa już działają. Kolejne niebawem. Inteligentne przejścia dla pieszych we Włocławku

2021-11-17 08:28:00, Q4.pl

Inteligentne przejścia dla pieszych powstały przy ul. Gajowej na skrzyżowaniu z ul. Żurawią oraz przy ul. Celulozowej, a miasto planuje wybudowanie kolejnych.

Obecnie trwa procedura przetargowa związana z planami budowy kolejnych, inteligentnych przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Mają to być przejścia w takich lokalizacjach, jak: ul. Robotnicza, Wyszyńskiego, Promienna, Wiejska, Budowlanych, Polna, Długa, Ostrowska oraz u zbiegu ulic Kapitulnej i Wyspiańskiego.

System inteligentnego przejścia dla pieszych to zintegrowane ze sobą: aktywne elementy odblaskowe, czujniki ruchu, oprawy LED oraz aktywne znaki D6. W momencie wykrycia pieszego, elementy te zaczynają pulsować, a oprawy LED w 100% doświetlać osobę.

W praktyce wygląda to tak, że gdy pieszy zbliża się do takiego przejścia, te elementy świetlne zaczynają pulsować – jest to znak dla pieszego, że jest bezpiecznie i znak dla kierowców, że za chwilę pieszy będzie wchodził na przejście i należy się zatrzymać – mówi Aleksandra Bartoszewska z Urzędu Miasta

 

Koszt dwóch wybudowanych obecnie przejść to: 69 tys. zł - ul. Gajowa i 64 tys. zł - ul. Celulozowa.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz