Igor Griszczuk twarzą drugiej edycji ANWIL Basketball Challenge

2021-11-16 15:48:24, Q4.pl

„ANWIL Basketball Challenge” to projekt, którego zadaniem jest popularyzacja koszykówki wśród włocławskich dzieci, ale również szansa, aby zachęcić tych najmłodszych do zdrowego trybu życia. Do nowej edycji, która rozpocznie się niedługo, dołączył Igor Griszczuk.

II edycja „ANWIL BASKETBALL CHALLENGE” to, podobnie jak pierwsza, projekt celujący w popularyzację koszykówki wśród dzieci i młodzieży z Włocławka i okolic, jednak tym razem organizatorzy celują także w szkoły na terenie całego województwa kujawsko- pomorskiego.

Pierwsza edycja akcji spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, więc kontynuacja projektu wydawała się oczywistym rozwiązaniem.

Do dziś, jako organizatorzy, osoby które w tym projekcie uczestniczyły dostajemy bardzo pozytywny „feedback”, cały czas dostajemy miłe informacje i podziękowania za to co wydarzyło się w poprzednim roku (…) W tym roku dołożymy wszelkich starań aby projekt wyglądał jeszcze lepiej i aby nowe elementy się w tym projekcie pojawiły tak, abyśmy mogli się cały czas rozwijać. - mówi Grzegorz Kożan, trener i koordynator obu edycji Anwil Basketball Challenge 2.

Akcja, tak jak w poprzednim sezonie zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich to pokazowe z udziałem koszykarzy Anwilu Włocławek, a także warsztaty trenerskie dla opiekunów drużyn. To także możliwość oglądania treningów naszej włocławskiej drużyny w charakterze widzów. W przypadku zmiany sytuacji pandemicznej, treningi i warsztaty przeprowadzone zostaną w formie online.

Druga część to dobrze znany z poprzedniej edycji turniej finałowy, który rozegrany zostanie po Suzuki Pucharze Polski w tygodniu między 21 a 28 lutego 2022 roku. Młodzi zawodnicy będą mieli okazję zagrać na włocławskiej Hali Mistrzów.

Chciałbym podziękować głównemu sponsorowi, który zaproponował mi wzięcie udziału w akcji. W tym projekcie stawiamy nie tylko na dorosłą koszykówkę, ale i na dzieci – tak aby potem te włocławskie dzieci mogły grać w Anwilu. - mówi Igor Griszczuk, twarz drugiej edycji Anwil Basketball Challenge.

Już teraz do projektu zgłosiły się 4 placówki z naszego miasta, oraz 3 z bliższych okolic. To jednak nie koniec – cały czas trwają zgłoszenia klas 4-6 szkół podstawowych. W tym roku jednak, trenerzy postanowili poszerzyć swoje pole działania do całego województwa.

To jest nasza praca, na pewno jest różnica jeśli chodzi o pracę z dziećmi i dorosłymi, ale stres i odpowiedzialność są takie same, jeżeli chce się coś osiągnąć. – komentuje Griszczuk

Dodatkowo, wszystkie zakwalifikowane drużyny otrzymają niezbędny asortyment dla młodzieży, natomiast ci, którzy staną na podium otrzymają wiele atrakcyjnych nagród; zespołowych, indywidualnych oraz dla wszystkich szkół-uczestników. Najważniejszą nagrodą jednak jest możliwość podnoszenia swoich umiejętności sportowych pod okiem najlepszych, oraz budowanie zdrowych i trwałych nawyków w życiu młodych sportowców.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz