Zamknij X

Sojusz Marek - Biblioteka i Teatr łączą siły

2021-10-26 16:15:41, Q4.pl

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Teatrem Impresaryjnym łączą siły i przypominają o swoim istnieniu. W ramach akcji „Sojusz Marek” ci, którzy oddawać będą książki w terminie otrzymają specjalną zakładkę – bon rabatowy do teatru.

Współpraca między Biblioteką a Teatrem Impresaryjnym jest czymś naturalnym, dlatego że zarówno teatr, jak i biblioteka bazują na tym samym składniku kultury, czyli na dziełach literackich. - mówi Andrzej Chmielewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku

Akcja „Sojusz Marek” to sposób obu instytucji kultury na przypomnienie o swoim istnieniu i zachęcenie mieszkańców miasta do obcowania z kulturą. Specjalną zakładkę z kuponem rabatowym otrzyma każdy czytelnik, który wypożyczy, a następnie odda książkę w pierwszym terminie, czyli po upływie 30 dni. Kupon pozwala na zakup biletu ulgowego na wszystkie imprezy organizowane przez teatr do końca tego sezonu, czyli do czerwca 2022 roku.

Ten czas po pandemii jest czasem, w którym próbujemy wszystkich Państwa odzyskać. Próbujemy na nowo przyzwyczaić się do tego, aby korzystać z wydarzeń kulturowych organizowanych w mieście, zarówno tych organizowanych przez nasz teatr, jak i tych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną. - mówi Monika Budzeniusz, dyrektor Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

We włocławskiej bibliotece publicznej, zarejestrowanych jest ponad 13 tysięcy mieszkańców. Biblioteka cały czas zachęca do zapisania się i korzystania z możliwości wypożyczania książek w jednej z dwunastu filii w całym mieście, oraz wypożyczalni książek znajdującej się przy Placu Staszica. Cały proces został także uproszczony w dobie pandemii.

Zachęcam do zapisania się nowych użytkowników do biblioteki. Ułatwiliśmy to Państwu, można zapisać się poprzez formularz dostępny na naszej stronie internetowej biblioteka.wloclawek.pl. Po wypełnieniu formularza należy udać się do filii i potwierdzić wcześniej wypisane dane dowodem tożsamości i podpisem. - mówi Katarzyna Pawlak, kierownik Działu Promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dodatkowo, obie instytucje poinformowały o bieżących wydarzeniach.

Już w ten piątek, 29 października w dolnym foyer teatru odbędzie się otwarcie wystawy prac Mirosława Kolińskiego, artysty amatora, który maluje portrety muzyków i artystów. Wystawa ma za zadanie promocję utalentowanego artysty, oraz jego twórczości.

W listopadzie odbędzie się także pierwszy seans kina we współpracy z Klubem Dyskusyjnym Ósemka. Po przedpremierowym pokazie filmu Pomiłość odbędzie się spotkanie z reżyserem z Włocławka, Andrzejem Mańkowskim, oraz z Arturem Dziurmanem, odtwórcą jednej z głównych ról.

W grudniu na deskach teatru odbędzie się spektakl Aleja Zasłużonych z Krystyną Jandą. Spektakl ten jest dramatem, do czego włocławska publiczność może nie być przyzwyczajona.

Zmieniamy nieco repertuar, wchodzimy w sferę dramatu, ale myślę, że włocławianom również tego rodzaju doznania artystyczne, teatralne powinniśmy zapewniać, także już teraz Państwa zapraszam. - zachęca dyrektor teatru.

Tymczasem, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym wraz ze swoimi rodzicami. Każde dziecko z rocznika 2015-2018 będzie mogło otrzymać specjalną wyprawkę czytelniczą w ramach akcji Mała Książka, Wielki Człowiek, wśród której znajduje się książka pn. Pierwsze Czytanki Dla.

Dodatkowo, każde dziecko otrzyma Kartę Małego Czytelnika. Każda wizyta w bibliotece, która zakończy się wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego zostanie nagrodzona naklejką. Każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek zostanie nagrodzone specjalnym dyplomem, który ma być symbolem jego zamiłowania do czytania.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz