29 Bieg im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku

2021-10-25 17:11:04, Q4.pl

Blisko stu zawodników stanęło na starcie 29 Biegu Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Sportowcy zmierzyli się w biegu na 5000 metrów. Na tym samym dystansie rywalizowali także ci uprawiający Nordic Walking. Wśród nich znalazł się także 79-latek, który aby stanąć na linii startu, przyjechał spod Płocka na rowerze.

Zawodnicy wystartowali spod Muzeum upamiętniającego Bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, wzdłuż Wisły przez osiedlę i ulicę Płocką. Na rondzie skierowali się w kierunku tamy, a następnie do krzyża, aby na koniec powrócić do Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku.

Wydarzeniu towarzyszyły także biegi dziecięce na różnych dystansach w zależności od roczników, które odbywały się na tamie przy Krzyżu, Pomniku Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Biegi dziecięce rozpoczynały się od tych na 100 metrów dla najmłodszych (roczniki 2014 i młodsze), kończąc na biegu na 1300 metrów (roczniki 2006 i 2007). W zmaganiach brało udział prawie 300 młodych atletów.

 

Wyjątkowym zawodnikiem na starcie był 79 letni Zbigniew Jeziórski z Kamionek obok Płocka, który do Włocławka przyjechał rowerem – to dystans około 50 kilometrów. Mimo swojego wieku, Pan Zbigniew nie planuje rozstawać się ze swoją pasją.

Mam zaliczone 30 maratonów. Nigdy nie liczyłem kilometrów które pokonałem, zresztą, to nie był mój ostatni bieg. Jeszcze parę będzie, ale bardzo dużo biegów mam już za sobą – mówi Zbigniew Jeziórski, najstarszy uczestnik biegu.

Sławomir Kopyść członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gratulował wszystkim biorącym udział w biegach, dziękował za organizację wręczając puchar 79 letniemu Zbigniewowi Jeziorskiemu spod Płocka.

Sławomir Kopyść, członek zarządu województwa pogratulował wszystkim, którzy brali udział w wydarzeniu, ciesząc się, że tak wiele osób pamięta o błogosławionym. Zwieńczeniem jego wystąpienia było wręczenie specjalnej nagrody dla najstarszego członka rywalizacji.

Dzisiaj możemy się cieszyć, że tylu młodych ludzi bierze udział w biegu upamiętniając postać księdza Jerzego, pokazując jednocześnie że można się cieszyć się życiem, biegać i dbać o swoje zdrowie. Dla mnie bohaterem dzisiejszego dnia jest 79-letni uczestnik tego biegu, który przyjechał tutaj na rowerze spod Płocka, odbył bieg, a potem będzie wracał do domu rowerem. To przykład tego, jak można cieszyć się życiem. Tylko pozazdrościć zdrowia i kondycji – mówi Sławomir Kopyść.

W biegu na 5000 metrów w kategorii mężczyzn na podium stanęli:

1. Sebastian Waszak – 17:36
2. Robert Pasternak – 18:17
3. Marcin Szymański – 18:23

W kategorii kobiet najlepsze okazały się:

1. Magdalena Gutral – 21:20
2. Jolanta Rzęsiewicz – 22:15
3. Sylwia Kołtun – 22:54

W marszu NW na dystansie 5000 metrów na podium stanęli:

1. Małgorzata Safandowska – 32:54
2. Szczepan Zieliński – 32:54
3. Marianna Jóźwiak – 33:33

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzenia.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz