37. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości na tamie

2021-10-19 13:14:33, Q4.pl

37 lat temu funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa porwali a następnie bestialsko zamordowali kapelana ks. Jerzego Popiełuszkę. W rocznicę śmierci kapelana „Solidarności”, tradycyjnie już, odbyły się zorganizowane przez związkowców uroczystości.

19 października 1984 roku w Górsku nieopodal Torunia doszło do porwania a następnie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki. Zbrodni dokonali przebrani w mundury MO funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa. Ciało kapelana „Solidarności” wrzucili następnie do Wisły na wysokości włocławskiej zapory. Tu też, 30 października, odnaleziono ciało księdza.

W miejscu męczeńskiej śmierci Jerzego Popiełuszki w 1991 stanął Krzyż Pomnik, poświęcony przez Jana Pawła II. To właśnie w tym miejscu rokrocznie, w rocznicę tragicznych wydarzeń spotykają się związkowcy, samorządowcy i parlamentarzyści, by uczcić pamięć tragicznych wydarzeń.

Podobnie było w tym roku. W poniedziałek 18 października poczty sztandarowe organizacji związkowych, szkół i stowarzyszeń spotkały się pod monumentem. Następnie, niosąc relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przemaszerowano do Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie odprawiono mszę świętą.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz