Zamknij [X]

Koncert charytatywny - "Gramy dla Ingi"

2021-10-14 10:09:50, Q4.pl


kiedy 2021-10-15 | 17:00 gdzie Sala widowiskowa w CK Browar B.

Urodziła się ze złożoną i poważną wadą serca. Choć 23-miesięczna Inga, mimo tak młodego wieku, ma za sobą już dwie trudne operacje, ta najważniejsza jeszcze przed nią.

Dziewczynka tuż po urodzeniu wymagała szybkiej operacji serca. Na drodze stanęły jednak przeszkody w postaci wcześniactwa i niska waga. Zabieg bowiem mógł zostać przeprowadzony dopiero wtedy, kiedy waga dziecka przekroczy 3 kilogramy.

Rodzice dziewczynki zdecydowali się szukać pomocy lekarzy za granicą, by zmaksymalizować szansę na udane leczenie. Dziecko posiada wadę serca pod postacią hipoplazji aorty, hipoplazje lewej komory serca z ubytkiem przedsionkowo-komorowym.

Dotychczas Inga leczona była w Łodzi, jednak zdecydowaliśmy, że ostatnia zaplanowana operacja odbędzie się w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Doświadczenia tamtejszych lekarzy w korygowaniu serc jednokomorowych oraz zdecydowanie większa szansa na zabieg w planowym i optymalnym dla Ingi terminie sprawiły, że nasza decyzja mogła być tylko jedna... – tłumaczą rodzice Ingi na stronie zbiórki.

Rodzice Ingi założyli zbiórkę na którą cały czas można wpłacać pieniądze. Do tej pory udało się zebrać 99 tysięcy 376 złotych, z wymaganej kwoty ponad 220 tysięcy. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na pokrycie koszty operacji w Niemczech, zakup aparatu do pomiaru INR, oraz pobyt dziewczynki w szpitalu.

Dodatkowo, włocławianie również postanowili pomóc. Na specjalnej otwartej grupie na Facebooku, prowadzone są licytacje, gdzie każdy kto chce pomóc, może wystawić na sprzedaż jakiś przedmiot, czy usługę, bądź samemu coś kupić.

W akcje włączyły się również włocławskie instytucje kulturowe. Z tej okazji, już jutro, 15 października o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury „Browar B.” odbędzie się koncert podczas którego zagra zespół Instal Projekt Band, wokalistki z klubu „Łęg”, a także wystąpią tancerki z Centrum  Puls w Choreografii dyplomowej absolwentki Krakowskiej Szkoły Artystycznej Kai Odzimek pt."Słabości".
Podczas koncertu będą zbierane pieniądze, które zostaną przeznaczone na operacje serca małej Ingi.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz