W serwisie wloclawek.pl udostępniamy dział poświęcony tegorocznym (2021) programom polityki zdrowotnej realizowanym i finansowanym przez samorząd Włocławka.
Szczegółowe informacje na temat miejskiego programu in-vitro, szczepień seniorów 65+ przeciwko grypie, czy programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego można znaleźć pod tym adresem.
Cel programu, kto i w jaki sposób może z niego skorzystać, a także jakie jednostki realizują konkretne przedsięwzięcie, te dane są dostępne na stronie Urzędu Miasta.
A w skrócie:
In-vitro
Z programu mogą skorzystać pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim. Wiek kobiety w dniu pierwszej wizyty u realizatora musi mieścić się w przedziale 25 - 40 lat (według rocznika urodzenia). Para musi też mieszkać na terenie Włocławka w rozumieniu Kodeksu cywilnego od 12 miesięcy do chwili zgłoszenia się do Programu i rozliczyła podatek dochodowy za poprzedni rok w Urzędzie Skarbowym we Włocławku.
Program hpv
Program adresowany jest do dziewcząt 12-letnich zamieszkałych we Włocławku. Szczepienia realizuje Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej. Aby skorzystać ze szczepienia, należy wcześniej się umówić. W tym celu dobrze jest zatelefonować do tej przychodni MZOZ, w której rodzic chciałby zaszczepić dziecko.
Szczepienia seniorów przeciwko grypie
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie adresowane są do mieszkańców Włocławka – seniorów w wieku 65+. Akcja szczepień realizowana jest we wszystkich przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
Więcej na ten temat tutaj.
(Informacja prasowa UM Włocławek)
Komentarze (0)