Trzy tytuły Mistrza Polski dla Akademi Mieszanych Sztuk Walki

2021-09-20 13:37:10, Q4.pl

W miniony weekend w Kartuzach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Kick Light w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział 258 zawodników reprezentujących 80 klubów z całej Polski, wśród nich znalazła się sześcioosobowa reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki. Rywalizacja toczyła się na trzech matach.

Mistrzostwa były ostatnią szansą zakwalifikowania się do Kadry Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata Seniorów i Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów.
Zawodnicy Akademii Mieszanych Sztuk Walki po ciężkich pojedynkach zdobyli aż trzy tytuły Mistrza Polski. Amelia Cymerman wygrała wszystkie trzy pojedynki pewnie na punkty pokazując tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Seniorów -60kg,została także wybrana najlepszą seniorką zawodów.

Miałam super okres przygotowawczy i z moim trenerem Danielem Tobjaszem wykonaliśmy kawał roboty. W pierwszym starcie na Mistrzostwach Polski Kick Light w seniorach zdobyłam złoty medal oraz zostałam wybrana najlepszą seniorką zawodów co bardzo mnie cieszy. Wcześniej jako kadetka i juniorka byłam w kadrze i zdobywałam Mistrzostwa Polski, mam nadzieję, że i tym razem dostanę powołanie i pojadę na Mistrzostwa Świata Seniorów. W finale spotkałam się z Dianą Dumałę, która jest bardzo dobrze ułożoną zawodniczką. Ale cały czas kontrolowałam walkę i nie było momentu, w którym mogłaby mi zagrozić. - mówiła Amelia

Po tytuły Mistrza Polski sięgnęli także Jan Kuczmaja (junior -84kg) oraz Adrian Lewandowski (junior -57kg), panowie podobnie jak Amelia stoczyli po trzy zwycięskie walki. Z brązowym medalem wróciła Natalia Kubiak (junior -65kg), która w półfinale uległa Gabrieli Sadkowskiej(NINJA ACADEMY Warszawa). Swój debiut miał także utalentowany Kacper Szymański ostatecznie zajmując miejsce 9-16.

Jestem bardzo zadowolony ze zdobycia trzech tytułów Mistrza Polski przez moich zawodników, co potwierdza, że jesteśmy w czołówce polskiego kickboxingu. Sześcioro moich zawodników dostało się do Kadry Polski, więc nie spoczywamy na laurach tylko bierzemy się do pracy, gdyż już za miesiąc Mistrzostwa Świata Seniorów we Włoszech, a za dwa miesiące Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Czarnogórze. - mówił trener, Daniel Tobjasz

(Informacja prasowa Akademii Mieszanych Sztuk Walki)